Philips 49B2U6900CH 49" VA 5120 x 1440 (UltraWide) HDMI DisplayPort USB-C 75Hz
Philips 49B2U6900CH - 6000 Series - LED-skærm - kurvet - USB - 49" (48.8" til at se) - 5120 x 1440 Dual Quad HD @ 75 Hz - VA - 450 cd/m² - 3000:1 - DisplayHDR 400 - 4 ms - 2xHDMI, DisplayPort, 2xUSB-C - højtalere - tekstilsort
  • Product no 1001812446
    Model 49B2U6900CH/00
    Brand Philips
    Go to brand's website
    EAN 8712581802554
    Weight 18 kg
Produktbeskrivelse Philips 49B2U6900CH - 6000 Series - LED-skærm - kurvet - 49" - HDR
Enhedstype LED-baggrundsbelyst LCD-skærm - 49"
Energimærke QR-kode URL Https://eprel.ec.europa.eu/qr/1768376
Energiklasse Klasse F
Strømforbrug (Til-modus) 43 W
KVM Switch USB
Kurvet skærm Ja
Adaptive-Sync teknologi AMD Adaptive-Sync
Paneltype VA
Formatforhold 32:9
Standard opløsning Dual Quad HD 5120 x 1440 ved 75 Hz
Pixel Pitch 0.2328 mm
Lysstyrke 450 cd/m²
Kontrastforhold 3000:1 / 80000000:1 (dynamisk)
HDR-kapabel DisplayHDR 400
Responstid 4 ms (grå-til-grå)
Farve support 1,07 milliarder farer (8-bit + FRC)
Farvespektrum 119% sRGB, 97% NTSC
Input-stik 2xHDMI, DisplayPort, 2xUSB-C
Indbygget Ethernet Ja
Lydindgang Mikrofon
Indbygget webcam 5 Megapixel
Justeringer til display-position Højde, drejbar, tilt
Skærmbelægning Blændfri, 3H Hard Coating, Dis 25 %
Spænding AC 100-240 V (50/60 Hz)
Farve Tekstilsort
Dimensioner (B x D x H) - med stander (højeste position) 119.3 cm x 26.8 cm x 58.3 cm
Vægt 15.21 kg
Producentgaranti 3 års garanti
32:9 SuperWide-skærm udviklet til at erstatte opsætninger med flere skærmer
32:9 SuperWide 49" skærm med en opløsning på 5120 x 1440 er udviklet til at erstatte opsætninger med flere skærme til et ekstremt bredskærmsformat. Det er ligesom at have to 27" 16:9 Quad HD-skærme side om side. SuperWide-skærme giver det samme skærmområde som to skærme uden besværlig opsætning.
AI forbedret Autoframing af webkamera: til dynamiske videoopkald.
Busylight: Angiver din arbejdsstatus
Øretelefonkrog: Til opbevaring, der kan tilpasses
SmartKVM: Så du nemt kan skifte mellem kilder.
Justerbart webkamera: til behagelige videokonferencer.
SoftBlue-teknologi: til behagelig visning
DisplayHDR 400 giver en mere naturtro og imponerende billeder
RJ-45 til USB-C giver nem og sikker netværksforbindelse
Eyesafe-certificeret beskyttelse mod blåt lys og farvenøjagtighed
Webcam, som er klar til samarbejde, med støjreducerende mikrofon.
Denne Philips-skærm leveres med indbygget 5 MP webkamera, støjreducerende mikrofon og højttalere. Det gør den perfekt til at arbejde hjemmefra og til fjernsamarbejde. Den er udstyret med avancerede sensorer, som uden problemer fungerer sammen med ansigtsgenkendelse i Windows Hello, så du kan logge på dine Windows-enheder på mindre end 2 sekunder. En fysisk kamerakontakt giver mulighed for at deaktivere webkameraet, når det ikke er i brug, for at give ekstra beskyttelse af personlige oplysninger. Den støjreducerende mikrofon og de dobbelte indbyggede højttalere på 5 W giver klar og tydelig kommunikation.