Philips 49B2U6900CH 49" VA 5120 x 1440 (UltraWide) HDMI DisplayPort USB-C 75Hz
Philips 49B2U6900CH - 6000 Series - LED-skærm - kurvet - USB - 49" (48.8" til at se) - 5120 x 1440 Dual Quad HD @ 75 Hz - VA - 450 cd/m² - 3000:1 - DisplayHDR 400 - 4 ms - 2xHDMI, DisplayPort, 2xUSB-C - højtalere - tekstilsort
  • Varenummer 1001812446
    Model 49B2U6900CH/00
    Producent Philips
    Gå til producentens hjemmeside
    EAN 8712581802554
    Vægt 18 kg
Produktbeskrivelse Philips 49B2U6900CH - 6000 Series - LED-skærm - kurvet - 49" - HDR
Enhedstype LED-baggrundsbelyst LCD-skærm - 49"
Energimærke QR-kode URL Https://eprel.ec.europa.eu/qr/1768376
Energiklasse Klasse F
Strømforbrug (Til-modus) 43 W
KVM Switch USB
Kurvet skærm Ja
Adaptive-Sync teknologi AMD Adaptive-Sync
Paneltype VA
Formatforhold 32:9
Standard opløsning Dual Quad HD 5120 x 1440 ved 75 Hz
Pixel Pitch 0.2328 mm
Lysstyrke 450 cd/m²
Kontrastforhold 3000:1 / 80000000:1 (dynamisk)
HDR-kapabel DisplayHDR 400
Responstid 4 ms (grå-til-grå)
Farve support 1,07 milliarder farer (8-bit + FRC)
Farvespektrum 119% sRGB, 97% NTSC
Input-stik 2xHDMI, DisplayPort, 2xUSB-C
Indbygget Ethernet Ja
Lydindgang Mikrofon
Indbygget webcam 5 Megapixel
Justeringer til display-position Højde, drejbar, tilt
Skærmbelægning Blændfri, 3H Hard Coating, Dis 25 %
Spænding AC 100-240 V (50/60 Hz)
Farve Tekstilsort
Dimensioner (B x D x H) - med stander (højeste position) 119.3 cm x 26.8 cm x 58.3 cm
Vægt 15.21 kg
Producentgaranti 3 års garanti
Generelt
Backlight-teknologi WLED
Diagonal størrelse 49"
Dimensioner (B x D x H) 119.3 cm x 26.8 cm x 58.3 cm - med stander (højeste position)
Energiklasse Klasse F
Energiklasse (HDR) Klasse G
Farve Tekstilsort
Formatforhold 32:9
HDR-certificering DisplayHDR 400
Kurvet skærm Ja
Lodret synsvinkel 178
Lysstyrke 450 cd/m²
Paneltype VA
Pixel Pitch 0.2328 mm
Pixel pr. tomme 109
Responstid 4 ms (grå-til-grå)
Skærmtype LED-baggrundsbelyst LCD-skærm / TFT aktiv matriks
Synlig diameter 48.8"
USB-strømlevering 100 watt
Vandret synsvinkel 178
Vægt 15.21 kg
Indbygget webcam
Sensoropløsning 5 Megapixel
Lydindgang
Mikrofon egenskaber Støjannullerende
Type Mikrofon
Audio
Type Højtalere - stereo
Udgangseffekt/kanal 5 watt
KVM
Tastatur / Musse Grænseflade USB
Forbindelse
Interface DisplayPort 1.4 (HDCP 1.4, HDCP 2.2) | 2 x HDMI (HDCP 1.4, HDCP 2.2) | 2 x USB-C upstream (HDCP 1.4, HDCP 2.2, DisplayPort Alt Mode, strøm op til 100 W) | USB-C 3.2 nedstrøm (data, strøm op til 15 W) | 3 x USB | USB (hurtig opladning BC 1.2) | Hovedtelefon/mikrofon kombostik (mini-jackstik) | LAN (RJ-45)
Mekanisk
Drejevinkel 60
Højde justering 150 mm
Tiltvinkel -5/+15
VESA-monteringsinterface 100 x 100 mm
Diverse
Egenskaber Slot sikkerhedslås (kabel lås sælges separat), 100 % genbrugelig indpakning
MTBF (forventet tid mellem fejl) 70,000 time(r)
Sikkerhedsåbningstype Kensington-sikkerhedsåbning
Effekt
Indgangspænding AC 100-240 V (50/60 Hz)
Strømforbrug (fra-tilstand) 0 watt
Strømforbrug (Til-modus) 43 W
Strømforbrug (Typisk) 48.1 watt
Strømforbrug HDR (Til-tilstand) 93 kWh/1000 t
Strømforbrug SDR (Til-tilstand) 43 kWh/1000 t
Strømforbrugs-stand by 0.3 watt
Til/Fra-kontakt Ja
Programmer / Systemkrav
Inkluderet software Philips SmartControl
Mål og vægt
Mål & vægt (forsendelse)
Bredde ved forsendelse 129 cm
Dybde ved forsendelse 30 cm
Højde ved forsendelse 47.5 cm
Vægt ved forsendelse 19.38 kg
Bæredygtighedsoplysninger
ENERGY STAR version 8.0
ENERGY STAR-certificeret Ja
Producentgaranti
Service & Support Begrænset garanti - 3 år
Miljømæssige parametre
Fugtighedsgrad ved brug 20 - 80% RH
Maks. driftstemperatur 40 °C
Min. driftstemperatur 0 °C
32:9 SuperWide-skærm udviklet til at erstatte opsætninger med flere skærmer
32:9 SuperWide 49" skærm med en opløsning på 5120 x 1440 er udviklet til at erstatte opsætninger med flere skærme til et ekstremt bredskærmsformat. Det er ligesom at have to 27" 16:9 Quad HD-skærme side om side. SuperWide-skærme giver det samme skærmområde som to skærme uden besværlig opsætning.
AI forbedret Autoframing af webkamera: til dynamiske videoopkald.
Busylight: Angiver din arbejdsstatus
Øretelefonkrog: Til opbevaring, der kan tilpasses
SmartKVM: Så du nemt kan skifte mellem kilder.
Justerbart webkamera: til behagelige videokonferencer.
SoftBlue-teknologi: til behagelig visning
DisplayHDR 400 giver en mere naturtro og imponerende billeder
RJ-45 til USB-C giver nem og sikker netværksforbindelse
Eyesafe-certificeret beskyttelse mod blåt lys og farvenøjagtighed
Webcam, som er klar til samarbejde, med støjreducerende mikrofon.
Denne Philips-skærm leveres med indbygget 5 MP webkamera, støjreducerende mikrofon og højttalere. Det gør den perfekt til at arbejde hjemmefra og til fjernsamarbejde. Den er udstyret med avancerede sensorer, som uden problemer fungerer sammen med ansigtsgenkendelse i Windows Hello, så du kan logge på dine Windows-enheder på mindre end 2 sekunder. En fysisk kamerakontakt giver mulighed for at deaktivere webkameraet, når det ikke er i brug, for at give ekstra beskyttelse af personlige oplysninger. Den støjreducerende mikrofon og de dobbelte indbyggede højttalere på 5 W giver klar og tydelig kommunikation.