LG OLED83C17LA 83" 4K UHD (2160p) Meteor-titan
LG OLED83C17LA - 83" Diagonal klasse C1 Series OLED TV - Smart TV - webOS, ThinQ AI - 4K UHD (2160p) 3840 x 2160 - HDR - meteor-titan
  • Product no 999393737
    Model OLED83C17LA.AEU
    Brand LG Electronics
    Go to brand's website
    EAN 8806091200105
    Weight 56 kg
Produktbeskrivelse LG OLED83C17LA C1 Series - 83" OLED TV - 4K
Produkttype OLED TV - Smart TV
Energimærke QR-kode URL Https://eprel.ec.europa.eu/qr/495611
Diagonal klasse 83"
Farve Meteor-titan
Platform webOS, LG ThinQ AI
Opløsning 3840 x 2160
Display Format 4K UHD (2160p)
HDR-format HLG10
HDR-teknologi Cinema HDR, Dolby Vision IQ, HDR10 Pro
Frame Rate og forbedringsteknologi 120 Hz Refresh Rate, OLED Motion Pro, Variable Refresh Rate (VRR)
Video Grænseflade HDMI
HDMI Port Antal 4 porte
Konnektivitet Wi-Fi, LAN, Bluetooth
Billedformatforhold 16:9
Tv-tuner 1x analog, 2x digital
Digital TV Tuner DVB-C, DVB-S2, DVB-T, DVB-T2
Højttalersystem 2,2 kanal
Platform Apple HomeKit, Google Home, ThinQ, Echo
Intelligent assistent Alexa, Google Assistant (ikke tilgængelig for nogle sprog og lande)
USB 3 porte
Udstyr inkluderet LG MR21N fjernstyring
Spænding AC 100-240 V (50/60 Hz)
Energiklasse Klasse G
Strømforbrug (Til-modus) 186 W