LG OLED83C17LA 83" 4K UHD (2160p) Meteor-titan
LG OLED83C17LA - 83" Diagonal klasse C1 Series OLED TV - Smart TV - webOS, ThinQ AI - 4K UHD (2160p) 3840 x 2160 - HDR - meteor-titan
  • Varenummer 999393737
    Model OLED83C17LA.AEU
    Producent LG Electronics
    Gå til producentens hjemmeside
    EAN 8806091200105
    Vægt 56 kg
Produktbeskrivelse LG OLED83C17LA C1 Series - 83" OLED TV - 4K
Produkttype OLED TV - Smart TV
Energimærke QR-kode URL Https://eprel.ec.europa.eu/qr/495611
Diagonal klasse 83"
Farve Meteor-titan
Platform webOS, LG ThinQ AI
Opløsning 3840 x 2160
Display Format 4K UHD (2160p)
HDR-format HLG10
HDR-teknologi Cinema HDR, Dolby Vision IQ, HDR10 Pro
Frame Rate og forbedringsteknologi 120 Hz Refresh Rate, OLED Motion Pro, Variable Refresh Rate (VRR)
Video Grænseflade HDMI
HDMI Port Antal 4 porte
Konnektivitet Wi-Fi, LAN, Bluetooth
Billedformatforhold 16:9
Tv-tuner 1x analog, 2x digital
Digital TV Tuner DVB-C, DVB-S2, DVB-T, DVB-T2
Højttalersystem 2,2 kanal
Platform Apple HomeKit, Google Home, ThinQ, Echo
Intelligent assistent Alexa, Google Assistant (ikke tilgængelig for nogle sprog og lande)
USB 3 porte
Udstyr inkluderet LG MR21N fjernstyring
Spænding AC 100-240 V (50/60 Hz)
Energiklasse Klasse G
Strømforbrug (Til-modus) 186 W
Strømforbrugs-stand by 0.5 watt
Dimensioner (B x D x H) - uden stander 185.1 cm x 5.53 cm x 106.2 cm
Vægt 32.3 kg
Generelt
Bredde 185.1 cm
Diagonal klasse 83"
Dimensioner Uden stander
Dybde 5.53 cm
Energiklasse Klasse G
Energiklasse (HDR) Klasse G
Fås i farverne Meteor-titan
HDMI Port Antal 4 porte
HDR-format HLG10
HDR-kapabel Ja
Højde 106.2 cm
Operativsystem webOS 6.0
Platform webOS, LG ThinQ AI
Produkttype OLED TV - Smart TV
Sensorer Illuminance grøn sensor
Serie C1 Series
Strømforbrug (Til-modus) 186 W
Strømforbrug HDR (Til-tilstand) 346 kWh/1000 t
Strømforbrug SDR (Til-tilstand) 186 kWh/1000 t
TV Tuner Presence Ja
Tv-tuner 1x analog, 2x digital
Vægt 32.3 kg
Video Grænseflade HDMI
Videoprocessor Α9 Gen 4 AI 4K
Billedskærm
Billedformatforhold 16:9
Display Format 4K UHD (2160p)
Opløsning 3840 x 2160
Sprogmenuskærm Multilingual
Stander & Beslag
Standardmontering af fladt panel 400 x 400 mm