CyberPower External Battery Module Series BP48VP2U01 Batterihus Stativ-monterbar / ekstern
  • Product no 993364514
    Model BP48VP2U01
    Brand CyberPower Systems
    EAN 4712856277531
    Weight 32.1 kg
Enhedstype Batterihus - stativ-monterbar / ekstern
Rackstørrelse 2U
Vægt 25.3 kg
Udgangspænding 48 V
Batteri Blysyre - 7 Ah
Antal batterier 8
Udstyr inkluderet Stativmonteringsskinner, monteringshuller for rack
Farve Sort
Dimensioner (B x D x H) 43.3 cm x 41.2 cm x 8.65 cm
Producentgaranti 2 års garanti
General
Color Black
Device Type Battery enclosure - rack-mountable / external
Height (Rack Units) 2U
Power Device
Max Electric Current 60 A
Output Voltage 48 V
Battery
Capacity 7 Ah
Quantity 8
Recharge Time 6 hours
Technology Lead acid
Voltage Provided 12 V
Miscellaneous
Compliant Standards RoHS
Features Hot-swappable, built-in battery charger, Enhanced Battery Management (EBM)
Included Accessories Rack mounting rails, rack mounting ears
Rack Mounting Kit Included
Manufacturer Warranty
Service & Support Limited warranty - 2 years
Environmental Parameters
Humidity Range Operating 0 - 90% (non-condensing)
Max Operating Temperature 40 °C
Min Operating Temperature 0 °C