CyberPower External Battery Module Series BP48VP2U01 Batterihus Stativ-monterbar / ekstern
  • Varenummer 993364514
    Model BP48VP2U01
    Producent CyberPower Systems
    EAN 4712856277531
    Vægt 32.1 kg
Enhedstype Batterihus - stativ-monterbar / ekstern
Rackstørrelse 2U
Vægt 25.3 kg
Udgangspænding 48 V
Batteri Blysyre - 7 Ah
Antal batterier 8
Udstyr inkluderet Stativmonteringsskinner, monteringshuller for rack
Farve Sort
Dimensioner (B x D x H) 43.3 cm x 41.2 cm x 8.65 cm
Producentgaranti 2 års garanti
Generelt
Farve Sort
Højde (rackenheder) 2U
Strømenhed
Max. elektrisk strøm 60 A
Udgangspænding 48 V
Batteri
Antal 8
Forsynet spænding 12 V
Genopladningstid 6 timer
Kapacitet 7 Ah
Teknologi Blysyre
Diverse
Overensstemmelsesstandarder RoHS
Rackmonteringspakke Inkluderet
Producentgaranti
Service & Support Begrænset garanti - 2 år
Miljømæssige parametre
Fugtighedsgrad ved brug 0 - 90% (ikke-kondenserende)
Maks. driftstemperatur 40 °C
Min. driftstemperatur 0 °C