Xilence Gaming GOLD Series XP650R12 650Watt 80 PLUS Gold
Xilence Gaming GOLD Series XP650R12-strømforsyningen er afgørende for enhver højtydende pc eller server og tilbyder en betydelig effekt på 650 W for at opfylde kravene til intensive applikationer og spil. Denne strømforsyning er fremstillet af Xilence og er designet med tanke på gamernes og de professionelle brugeres behov. Dens interne ATX-formfaktor sikrer, at den integreres problemfrit i dit system og ikke kun giver strøm, men også stabilitet til dit computermiljø. Uanset om du bygger en ny gaming-rig eller opgraderer din server, er Xilence Gaming GOLD Series XP650R12 konstrueret til at levere den ydelse, du har brug for.
  • Varenummer 1001095881
    Model XN320
    Producent Xilence Technology
    EAN 4044953503306
    Vægt 2.3 kg
Produktbeskrivelse Xilence Gaming GOLD Series XP650R12 - strømforsyning - 650 Watt
Enhedstype Strømforsyning - aktiv Power Factor Correction (PFC) - intern
Specifikationsoverensstemmelse ATX12V 2.52
80 PLUS certificering 80 PLUS Gold
Indgangspænding AC 200-240 V
Udgangspænding +3.3, +5, ±12 V
Strømkapacitet 650 Watt
Output Current +3.3V - 20 A<br>+5V - 20 A<br>+12V1 - 54.1 A<br>-12V - 0.3 A<br>+5VSB - 3 A
Output-stikforbindelser 1 x strøm 24 pin ATX med aftagelig 4 pin sektion<br>1 x strøm 8-pin med aftagelig 4-pin sektion<br>1 x strøm 8 pin CPU<br>3 x 8 pin PCI Express-strøm med aftagelig 2 pin sektion<br>6 x 15 pin Serial ATA strøm
Kølesystem 120 mm ventilator
Farve Sort
Generelt
Farve Sort
PSU formfaktor ATX
Strømenhed
Detaljer om strømudgangskonnektorer 1 x strøm 24 pin ATX med aftagelig 4 pin sektion | 1 x strøm 8-pin med aftagelig 4-pin sektion | 1 x strøm 8 pin CPU | 3 x 8 pin PCI Express-strøm med aftagelig 2 pin sektion | 6 x 15 pin Serial ATA strøm
Effektivitet 93% at 50% Load (230 VAC), 90% at 20% Load (230 VAC), 92% at 100% Load (230 VAC)
Indgangspænding AC 200-240 V
Nødvendig frekvens 50 - 60 Hz
Output Current +3.3V - 20 A | +5V - 20 A | +12V1 - 54.1 A | -12V - 0.3 A | +5VSB - 3 A
Strømkapacitet 650 Watt
Udgangspænding +3.3, +5, ±12 V
Diverse
Kølesystem 120 mm ventilator
Overensstemmelsesstandarder TUV, CB, RoHS, WEEE, ErP 2014
Mål & vægt (forsendelse)
Bredde ved forsendelse 19.5 cm
Dybde ved forsendelse 27 cm
Højde ved forsendelse 9.5 cm
Vægt ved forsendelse 2.3 kg
Effektiv strømforsyning
Xilence Gaming GOLD Series XP650R12 har en robust effekt på 650 W, hvilket sikrer, at din pc eller server har den pålidelige energi, den har brug for til optimal ydeevne. Dens interne ATX-formfaktor er designet til at passe problemfrit ind i dit system og giver en stabil strømkilde til alle dine computerbehov.