Samsung ViewFinity S5 S34C500GAU 34" VA 3440 x 1440 (UltraWide) HDMI DisplayPort 100Hz
Samsung ViewFinity S5 S34C500GAU - S50GC Series - LED-skærm - 34" - 3440 x 1440 UWQHD @ 100 Hz - VA - 300 cd/m² - 3000:1 - HDR10 - 5 ms - 2xHDMI, DisplayPort - sort
  • Product no 1000958102
    Model LS34C500GAUXEN
    Brand
    Go to brand's website
    EAN 8806094760347
    Weight 6.84 kg
Produktbeskrivelse Samsung ViewFinity S5 S34C500GAU - S50GC Series - LED-skærm - 34" - HDR
Enhedstype LED-baggrundsbelyst LCD-skærm - 34"
Energimærke QR-kode URL Https://eprel.ec.europa.eu/qr/1410845
Energiklasse Klasse G
Energiforbrug om året 47 kWt
Adaptive-Sync teknologi AMD FreeSync
Paneltype VA
Formatforhold 21:9
Standard opløsning UWQHD 3440 x 1440 ved 100 Hz
Lysstyrke 300 cd/m²
Kontrastforhold 3000:1
HDR-kapabel HDR10
Responstid 5 ms (grå-til-grå)
Farve support 16,7 millioner farver
Farvespektrum 72% NTSC (CIE 1976)
Input-stik 2xHDMI, DisplayPort
Justeringer til display-position Tilt
Spænding AC 100-240 V
Farve Sort
Dimensioner (B x D x H) - med stander 81.53 cm x 22.13 cm x 45.77 cm
Vægt 4.9 kg
Overensstemmelsesstandarder HDCP 2.2, TUV Rheinland Intelligent Eye Care Certification
General
Adaptive-Sync Technology AMD FreeSync
Aspect Ratio 21:9
Backlight Technology LED backlight
Brightness 300 cd/m²
Color Black
Color Gamut 72% NTSC (CIE 1976)
Color Support 16.7 million colors
Contrast Ratio 3000:1
Diagonal Size 34"
Dimensions (WxDxH) 81.53 cm x 22.13 cm x 45.77 cm - with stand
Display Type LED-backlit LCD monitor / TFT active matrix
Energy Class Class G
Energy Class (HDR) Class G
Energy Consumption per Year 47 kWh
HDR Format HDR10
Horizontal Viewing Angle 178
Native Resolution UWQHD 3440 x 1440 at 100 Hz
Panel Type VA
Response Time 5 ms (gray-to-gray)
Vertical Viewing Angle 178
Weight 4.9 kg
Connectivity
Interfaces DisplayPort 1.2 | 2 x HDMI 2.0 (HDCP 2.2) | Headphones (mini-jack)
Mechanical
Display Position Adjustments Tilt
Tilt Angle -2/+22
VESA Mounting Interface 100 x 100 mm
Miscellaneous
Cables Included HDMI cable
Compliant Standards HDCP 2.2, TUV Rheinland Intelligent Eye Care Certification
Power
Input Voltage AC 100-240 V
Power Consumption (Off Mode) 0.3 Watt
Power Consumption (Typical) 32 Watt
Power Consumption HDR (On mode) 50 kWh/1000h
Power Consumption SDR (On mode) 32 kWh/1000h
Power Consumption Stand by 0.5 Watt
Dimensions & Weight
Dimensions & Weight (Shipping)
Shipping Depth 15 cm
Shipping Height 43.4 cm
Shipping Weight 6.8 kg
Shipping Width 94.4 cm
Environmental Parameters
Humidity Range Operating 10 - 80% (non-condensing)
Max Operating Temperature 40 °C
Min Operating Temperature 10 °C