Samsung U32J590UQP 32" VA 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort 60Hz
Samsung U32J590UQP - UJ59 Series - LED-skærm - 32" (31.5" til at se) - 3840 x 2160 4K @ 60 Hz - VA - 270 cd/m² - 3000:1 - 4 ms - 2xHDMI, DisplayPort - mørkeblå/gå
  • Product no 1000940926
    Model LU32J590UQPXEN
    Brand
    Go to brand's website
    EAN 8806094771961
    Weight 8.46 kg
Produktbeskrivelse Samsung U32J590UQP - UJ59 Series - LED-skærm - 4K - 32"
Enhedstype LED-baggrundsbelyst LCD-skærm - 32"
Energimærke QR-kode URL Https://eprel.ec.europa.eu/qr/1403953
Energiklasse Klasse F
Energiforbrug om året 45 kWt
Adaptive-Sync teknologi AMD FreeSync
Paneltype VA
Formatforhold 16:9
Standard opløsning 4K 3840 x 2160 ved 60 Hz
Pixel Pitch 0.1816 mm
Lysstyrke 270 cd/m²
Kontrastforhold 3000:1
Responstid 4 ms (grå-til-grå)
Farve support 1,07 milliarder farver
Farvespektrum 102% Adobe RGB, 138% sRGB, 97% NTSC
Input-stik 2xHDMI, DisplayPort
Justeringer til display-position Tilt
Spænding AC 100-240 V
Farve Mørkeblå/gå
Dimensioner (B x D x H) - med stander 72.95 cm x 25.05 cm x 53.45 cm
Vægt 6.3 kg
Overensstemmelsesstandarder ISO 9241-307 Class 2
General
Adaptive-Sync Technology AMD FreeSync
Aspect Ratio 16:9
Backlight Technology Edge LED
Brightness 270 cd/m²
Color Dark blue/gray
Color Gamut 102% Adobe RGB, 138% sRGB, 97% NTSC
Color Support 1.07 billion colors
Contrast Ratio 3000:1
Diagonal Size 32"
Dimensions (WxDxH) 72.95 cm x 25.05 cm x 53.45 cm - with stand
Display Type LED-backlit LCD monitor / TFT active matrix
Energy Class Class F
Energy Consumption per Year 45 kWh
Horizontal Viewing Angle 178
Native Resolution 4K 3840 x 2160 at 60 Hz
Panel Type VA
Pixel Pitch 0.1816 mm
Response Time 4 ms (gray-to-gray)
Vertical Viewing Angle 178
Viewable Size 31.5"
Weight 6.3 kg
Connectivity
Interfaces DisplayPort 1.2 | HDMI 2.0 | HDMI 1.4 | Headphones (mini-jack)
Mechanical
Display Position Adjustments Tilt
Tilt Angle -2/+15
VESA Mounting Interface 100 x 100 mm
Miscellaneous
Cables Included 1 x HDMI cable
Compliant Standards ISO 9241-307 Class 2
Features Security lock slot (cable lock sold separately), matte
Security Slot Type Kensington security slot
Power
Input Voltage AC 100-240 V
Power Consumption (Max) 59 Watt
Power Consumption (Off Mode) 0.3 Watt
Power Consumption (Typical) 31 Watt
Power Consumption SDR (On mode) 31 kWh/1000h
Power Consumption Stand by 0.5 Watt
Software / System Requirements
Included Software Easy Setting Box
Dimensions & Weight
Dimensions & Weight (Shipping)
Shipping Depth 15.7 cm
Shipping Height 49.1 cm
Shipping Weight 8.4 kg
Shipping Width 89.2 cm
Environmental Parameters
Humidity Range Operating 10 - 80% (non-condensing)
Max Operating Temperature 40 °C
Min Operating Temperature 10 °C