Philips 45B1U6900C 45" VA 5120 x 1440 (UltraWide) HDMI DisplayPort USB-C 75Hz
Philips 45B1U6900C - LED-skærm - kurvet - 45" (44.5" til at se) - 5120 x 1440 Dual Quad HD @ 75 Hz - VA - 450 cd/m² - 3000:1 - DisplayHDR 400 - 4 ms - 2xHDMI, DisplayPort, USB-C - højtalere - sort
  • Product no 1000803151
    Model 45B1U6900C/00
    Brand Philips
    Go to brand's website
    EAN 8712581797454
    Weight 12 kg
Produktbeskrivelse Philips 45B1U6900C - LED-skærm - kurvet - 45" - HDR
Enhedstype LED-baggrundsbelyst LCD-skærm - 45"
Energimærke QR-kode URL Https://eprel.ec.europa.eu/qr/1406043
Energiklasse Klasse G
Strømforbrug (Til-modus) 58 W
Kurvet skærm Ja
Egenskaber KVM switch, Gigabit Ethernet-netværksadapter, USB 3.2 Gen 2 hub, USB PD 100 watt
Paneltype VA
Formatforhold 32:9
Standard opløsning Dual Quad HD 5120 x 1440 ved 75 Hz
Pixel Pitch 0.2124 mm
Lysstyrke 450 cd/m²
Kontrastforhold 3000:1 / 80000000:1 (dynamisk)
HDR-kapabel DisplayHDR 400
Responstid 4 ms (grå-til-grå)
Farve support 16,7 millioner farver (8-bit)
Farvespektrum 107% NTSC, 123% sRGB
Input-stik 2xHDMI, DisplayPort, USB-C
Indbygget Ethernet Ja
Justeringer til display-position Højde, drejbar, tilt
Skærmbelægning Blændfri, 2H Hard Coating, Dis 25 %
Spænding AC 100-240 V (50/60 Hz)
Farve Sort
Dimensioner (B x D x H) - med stander (højeste position) 108.5 cm x 23.8 cm x 51.5 cm
Vægt 12.81 kg
General
Aspect Ratio 32:9
Backlight Technology WLED
Brightness 450 cd/m²
Built-in Devices KVM switch, Gigabit Ethernet network adapter, USB 3.2 Gen 2 hub
Color Black
Color Gamut 107% NTSC, 123% sRGB
Color Support 16.7 million colors (8-bit)
Contrast Ratio 3000:1 / 80000000:1 (dynamic)
Curved Screen Yes (1500R)
Diagonal Size 45"
Dimensions (WxDxH) 108.5 cm x 23.8 cm x 51.5 cm - with stand (highest position)
Display Type LED-backlit LCD monitor / TFT active matrix
Energy Class Class G
Energy Class (HDR) Class G
HDR Certification DisplayHDR 400
HDR Format HDR400
Horizontal Refresh Rate 30 - 114 kHz
Horizontal Viewing Angle 178
Native Resolution Dual Quad HD 5120 x 1440 at 75 Hz
OSD Languages Multilingual
Panel Type VA
Pixel Per Inch 120
Pixel Pitch 0.2124 mm
Response Time 4 ms (gray-to-gray)
Screen Coating Anti-glare, 2H Hard Coating, Haze 25%
USB Power Delivery 100 Watt
Vertical Refresh Rate 48 - 75 Hz
Vertical Viewing Angle 178
Viewable Size 44.5"
Weight 12.81 kg
Audio
Output Power / Channel 5 Watt
Type Speakers - stereo
Connectivity
Interfaces DisplayPort 1.4 (HDCP 1.4, HDCP 2.2) | 2 x HDMI 2.0 (HDCP 1.4, HDCP 2.2) | USB-C upstream (HDCP 1.4, HDCP 2.2, DisplayPort Alt Mode, power up to 100W) | USB-C 3.2 Gen 2 downstream (data, power up to 15W) | 3 x USB 3.2 Gen 2 downstream | USB 3.2 Gen 2
Mechanical
Display Position Adjustments Height, swivel, tilt
Height Adjustment 150 mm
Swivel Angle 90
Tilt Angle -5/+30
VESA Mounting Interface 100 x 100 mm
Miscellaneous
Cables Included 1 x HDMI cable | 1 x DisplayPort cable | 1 x USB-C to USB-C / USB-A cable
Features Security lock slot (cable lock sold separately), textured finish
MTBF 70,000 hour(s)
Security Slot Type Kensington security slot
Power
Input Voltage AC 100-240 V (50/60 Hz)
On / Off Switch Yes
Power Consumption (Off Mode) 0 Watt
Power Consumption (Typical) 46.3 Watt
Power Consumption HDR (On mode) 65 kWh/1000h
Power Consumption SDR (On mode) 58 kWh/1000h
Power Consumption Stand by 0.3 Watt
Software / System Requirements
Included Software Philips SmartControl
Dimensions & Weight
Dimensions & Weight (Shipping)
Shipping Depth 23.5 cm
Shipping Height 53.5 cm
Shipping Weight 17.11 kg
Shipping Width 118 cm
Environmental Parameters
Humidity Range Operating 20 - 80% RH
Max Operating Temperature 40 °C
Min Operating Temperature 0 °C
Sustainability Information
ENERGY STAR Certified Yes
ENERGY STAR Version 8.0
TCO Certified TCO Certified Edge Displays, TCO Certified Displays 9
RJ-45 til USB-C giver nem og sikker netværksforbindelse
Buet displaydesign for en mere medrivende oplevelse
Eyesafe-certificeret beskyttelse mod blåt lys og farvenøjagtighed
Vippe-, dreje- og højdejustering for at opnå ideel position til visning
PowerSensor sparer på op til 80% af energiomkostningerne
DisplayHDR 400 giver en mere naturtro og imponerende billeder
En VA-skærm giver fantastiske billeder med brede betragtningsvinkler
Indbyggede stereohøjttalere til multimedier
Indbygget KVM-switch, der gør det nemt at skifte mellem kilder
32:9 SuperWide: Alternativ til systemer med flere skærme
32:9 SuperWide-skærmen giver brugerne det optimale alternativ til et skrivebord med flere skærme. Med en enkelt skærm på 44", der svarer til to 23,8" 16:9 QHD-skærme, kan brugerne arbejde problemfrit uden at skulle sammenkoble og øge produktiviteten, fordi de får en stor skærm, hvor de kan åbne komplekse regneark og se videoer i fuld format.