Philips 34E1C5600HE 34" VA 3440 x 1440 (UltraWide) HDMI DisplayPort USB-C 100Hz
Philips 34E1C5600HE - 5000 Series - LED-skærm - kurvet - 34" - 3440 x 1440 WQHD @ 100 Hz - VA - 300 cd/m² - 3000:1 - 4 ms - HDMI, DisplayPort, USB-C - højtalere - sort med tekstur
  • Product no 1000606154
    Model 34E1C5600HE/00
    Brand Philips
    Go to brand's website
    EAN 8712581783464
    Weight 11.96 kg
Produktbeskrivelse Philips 34E1C5600HE - 5000 Series - LED-skærm - kurvet - 34"
Enhedstype LED-baggrundsbelyst LCD-skærm - 34"
Energiklasse Klasse G
Kurvet skærm Ja
Egenskaber USB-hub, webcam, USB PD 65 watt
Paneltype VA
Formatforhold 21:9
Standard opløsning WQHD 3440 x 1440 ved 100 Hz
Pixel Pitch 0.23175 mm
Lysstyrke 300 cd/m²
Kontrastforhold 3000:1
Responstid 4 ms (grå-til-grå), 1 ms (MPRT)
Farve support 16,7 millioner farver
Farvespektrum 99.25% NTSC (CIE 1976), 123.24% sRGB (CIE 1931)
Input-stik HDMI, DisplayPort, USB-C
Indbygget webcam 5 Megapixel
Justeringer til display-position Højde, tilt
Skærmbelægning Blændfri, 3H Hard Coating, Dis 25 %
Spænding AC 100-240 V (50/60 Hz)
Farve Sort med tekstur
Dimensioner (B x D x H) - med stander 80.8 cm x 28.1 cm x 55.7 cm
Vægt 9.29 kg
Producentgaranti 3 års garanti
General
Aspect Ratio 21:9
Backlight Technology WLED
Brightness 300 cd/m²
Built-in Devices USB hub, webcam
Color Textured black
Color Gamut 99.25% NTSC (CIE 1976), 123.24% sRGB (CIE 1931)
Color Support 16.7 million colors
Contrast Ratio 3000:1
Curved Screen Yes (1500R)
Diagonal Size 34"
Dimensions (WxDxH) 80.8 cm x 28.1 cm x 55.7 cm - with stand
Display Type LED-backlit LCD monitor / TFT active matrix
Energy Class Class G
Horizontal Refresh Rate 30 - 160 kHz
Horizontal Viewing Angle 178
Native Resolution WQHD 3440 x 1440 at 100 Hz
Panel Type VA
Pixel Per Inch 109.68
Pixel Pitch 0.23175 mm
Response Time 4 ms (gray-to-gray), 1 ms (MPRT)
Screen Coating Anti-glare, 3H Hard Coating, Haze 25%
USB Power Delivery 65 Watt
Vertical Refresh Rate 48 - 100 Hz
Vertical Viewing Angle 178
Weight 9.29 kg
Built-in Webcam
Features Windows Hello compatible
Sensor Resolution 5 Megapixel
Audio Input
Microphone Features Noise-cancelling
Audio
Output Power / Channel 5 Watt
Type Speakers - stereo
Connectivity
Interfaces DisplayPort 1.2 (HDCP 2.2) | HDMI (HDCP 2.2) | 3 x USB 3.2 Gen 1 downstream | USB 3.2 Gen 1 downstream (quick charging) | USB-C/DisplayPort Alt Mode with Power Delivery (power up to 65W) | Audio line-out
Mechanical
Display Position Adjustments Height, tilt
Height Adjustment 130 mm
Tilt Angle -5/+20
VESA Mounting Interface 100 x 100 mm
Miscellaneous
Cables Included 1 x HDMI cable | 1 x USB-C to USB-C / USB-A cable
Features Security lock slot (cable lock sold separately)
MTBF 50,000 hour(s)
Security Slot Type Kensington security slot
Power
Input Voltage AC 100-240 V (50/60 Hz)
On / Off Switch Yes
Power Consumption (Off Mode) 0.3 Watt
Power Consumption (Typical) 57 Watt
Power Consumption SDR (On mode) 43 kWh/1000h
Power Consumption Stand by 0.5 Watt
Software / System Requirements
OS Required Apple MacOS X, Microsoft Windows 7 / 8 / 8.1 / 10
Dimensions & Weight
Dimensions & Weight (Shipping)
Shipping Depth 22.6 cm
Shipping Height 51.9 cm
Shipping Weight 12.43 kg
Shipping Width 98 cm
Manufacturer Warranty
Service & Support Limited warranty - 3 years
Environmental Parameters
Humidity Range Operating 20 - 80%
Max Operating Temperature 40 °C
Min Operating Temperature 0 °C
Kabelstyring reducerer kabelrod og giver en ryddelig arbejdsplads
Tilslut den bærbare pc vha. ét USB-C-kabel
LowBlue-tilstand og flimmerfri visning, der er behagelig for øjnene
Indbyggede stereohøjttalere til multimedier
Skiftetasten til EasySelect-menuen giver hurtig adgang til menuen på skærmen
MultiView muliggør dobbelt tilslutning og visning på samme tid
En VA-skærm giver fantastiske billeder med brede betragtningsvinkler
CrystalClear-billeder med UltraWide QHD 3440 x 1440 pixel
Farver i ultrabredde– en bredere vifte af farver skaber et livfuldt billede
Webcam, som er klar til samarbejde, med støjreducerende mikrofon.
Denne Philips-skærm leveres med indbygget 5 MP webkamera, støjreducerende mikrofon og højttalere. Det gør den perfekt til at arbejde hjemmefra og til fjernsamarbejde. Den er udstyret med avancerede sensorer, som uden problemer fungerer sammen med ansigtsgenkendelse i Windows Hello, så du kan logge på dine Windows-enheder på mindre end 2 sekunder. En fysisk kamerakontakt giver mulighed for at deaktivere webkameraet, når det ikke er i brug, for at give ekstra beskyttelse af personlige oplysninger. Den støjreducerende mikrofon og de dobbelte indbyggede højttalere på 5 W giver klar og tydelig kommunikation.