AOC Gaming C27G4ZXU 27" 1920 x 1080 (FHD) HDMI DisplayPort 280Hz
AOC Gaming C27G4ZXU - LED-skærm - gaming - kurvet - 27" - 1920 x 1080 FHD @ 280 Hz - VA - 300 cd/m² - 4000:1 - 1 ms - 2xHDMI, DisplayPort - højtalere - sort
Begynd på din spilrejse med C27G4ZXU 27" Full HD buet skærm, der leverer en skarp 1920x1080 opløsning og en enestående 280Hz opdateringshastighed for uovertruffen glathed i gameplay. Dets hurtige VA-panel kan prale af en hurtig op til 1ms GtG-svartid, hvilket sikrer hurtige og responsive billeder. Dens højdejusterbare eSports-base tilbyder ergonomisk komfort under længere spilsessioner, suppleret med funktioner som en USB-hub for problemfri tilslutning og lav inputforsinkelse for en konkurrencefordel. Tilpas din oplevelse ubesværet med G-Menu-software, hvilket gør denne skærm til det ultimative valg til at frigøre dit potentiale.
  • Product no 1002315938
    Model C27G4ZXU
    Brand AOC
    Go to brand's website
    EAN 4038986181488
    Weight 9.72 kg
Produktbeskrivelse AOC Gaming C27G4ZXU - LED-skærm - kurvet - Full HD (1080p) - 27" - HDR
Enhedstype LED-baggrundsbelyst LCD-skærm - 27"
Energimærke QR-kode URL Https://eprel.ec.europa.eu/qr/2040642
Energiklasse Klasse E
Kurvet skærm Ja
Adaptive-Sync teknologi AMD Adaptive-Sync
Egenskaber USB 3.2 Gen 1 hub
Paneltype Fast VA
Formatforhold 16:9
Standard opløsning Full HD (1080p) 1920 x 1080 (DisplayPort: 280 Hz, HDMI: 240 Hz)
Lysstyrke 300 cd/m²
Kontrastforhold 4000:1 / 80000000:1 (dynamisk)
HDR-kapabel HDR10
Responstid 1 ms (grå-til-grå), 0,3 ms (MPRT)
Gaming Ja
Farve support 16,7 millioner farver
Farvespektrum 92.4% DCI-P3 (CIE 1976), 124.2% sRGB (CIE 1976)
Justeringer til display-position Højde, drejbar, tilt
Skærmbelægning Blændfri
Spænding AC 100-240 V (50/60 Hz)
Farve Sort
Dimensioner (B x D x H) - med stander (højeste position) 61.15 cm x 22.76 cm x 51.58 cm
Vægt 6.06 kg
Producentgaranti 3 års garanti
280 Hz opdateringshastighed
AGON by AOC-skærmen er med sin banebrydende 280Hz en game-changer for konkurrencedygtige spillere. AGON by AOC-monitorens lynhurtige hastighed og præcision udmønter sig i en ubestridelig fordel i hurtige spil, der giver dig mulighed for at reagere hurtigere og ramme dine mål med uovertruffen nøjagtighed.
Hurtig VA
1500R runding
Freesync Premium
Få billeder af den bedste kvalitet, selv i spil med hurtigt tempo. AMD FreeSync Premium-teknologien sikrer, at GPU'ens og skærmens opdateringshastigheder synkroniseres, hvilket giver en glidende spiloplevelse uden tearing ved den højeste ydeevne. AMD FreeSync Premium har en opdateringshastighed på mindst 120 Hz, hvilket reducerer luftslør og gør billedet skarpere, så oplevelsen bliver mere livagtig. LFC-funktionen eliminerer risikoen for hakken i tilfælde af, at billedhastigheden kommer ned under opdateringshastigheden.