AOC Gaming C27G4ZXE 27" VA 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 280Hz
AOC Gaming C27G4ZXE - LED-skærm - gaming - kurvet - 27" - 1920 x 1080 Full HD (1080p) @ 280 Hz - VA - 300 cd/m² - 4000:1 - HDR10 - 0.3 ms - 2xHDMI, DisplayPort - sort
"Styrk din spiloplevelse med AOC C27G4ZXE, der er omhyggeligt udformet til din perfekte spilydelse. Denne 27"" buede skærm har et Fast VA-panel med op til 1 ms GtG, 280 Hz opdateringshastighed og en lynhurtig responstid på 0,3 ms. Overvind dine spiludfordringer med lav inputforsinkelse, tårefri grafik med Adaptive Sync-teknologi og HDR 10, som sikrer krystalklar grafik og hurtig respons. Med en eSports-base og AOC G-Menu vil du være på forkant, mens du nyder kontrollen over din egen spiloplevelse. "
  • Product no 1002293098
    Model C27G4ZXE
    Brand AOC
    Go to brand's website
    EAN 4038986182027
    Weight 8.32 kg
Produktbeskrivelse AOC Gaming C27G4ZXE - LED-skærm - kurvet - Full HD (1080p) - 27" - HDR
Enhedstype LED-baggrundsbelyst LCD-skærm - 27"
Energimærke QR-kode URL Https://eprel.ec.europa.eu/qr/2008320
Energiklasse Klasse E
Kurvet skærm Ja
Adaptive-Sync teknologi AMD Adaptive-Sync
Paneltype VA
Formatforhold 16:9
Standard opløsning Full HD (1080p) 1920 x 1080 ved 280 Hz
Lysstyrke 300 cd/m²
Kontrastforhold 4000:1 / 80000000:1 (dynamisk)
HDR-kapabel HDR10
Responstid 1 ms (grå-til-grå), 0,3 ms (MPRT)
Gaming Ja
Farve support 16,7 millioner farver
Farvespektrum 92.4% DCI-P3 (CIE 1976), 125.7% sRGB (CIE 1976)
Input-stik 2xHDMI, DisplayPort
Justeringer til display-position Tilt
Skærmbelægning Blændfri
Spænding AC 100-240 V (50/60 Hz)
Farve Sort
Dimensioner (B x D x H) - med stander 61.15 cm x 17.7 cm x 45.7 cm
Vægt 4.97 kg
Producentgaranti 3 års garanti
280 Hz opdateringshastighed
AGON by AOC-skærmen er med sin banebrydende 280Hz en game-changer for konkurrencedygtige spillere. AGON by AOC-monitorens lynhurtige hastighed og præcision udmønter sig i en ubestridelig fordel i hurtige spil, der giver dig mulighed for at reagere hurtigere og ramme dine mål med uovertruffen nøjagtighed.
Responstid på 1 ms GTG - Grå-til-grå
Hurtig VA
Freesync Premium
Få billeder af den bedste kvalitet, selv i spil med hurtigt tempo. AMD FreeSync Premium-teknologien sikrer, at GPU'ens og skærmens opdateringshastigheder synkroniseres, hvilket giver en glidende spiloplevelse uden tearing ved den højeste ydeevne. AMD FreeSync Premium har en opdateringshastighed på mindst 120 Hz, hvilket reducerer luftslør og gør billedet skarpere, så oplevelsen bliver mere livagtig. LFC-funktionen eliminerer risikoen for hakken i tilfælde af, at billedhastigheden kommer ned under opdateringshastigheden.