  • Product no 1002429527
    Model SSR-750FM
    Brand Sea Sonic Electronic
    EAN 4711173878506
    Weight 2.64 kg
Total effekt 750 W
Vekselstrømsindgangsspænding 100 - 240 V
Motherboard, strømstik 20+4 pin ATX
Perifere (Molex) strømstik (4-pin) 3
Formål PC
Strømforsyningenhed (PSU) formfaktor ATX
80 PLUS certificering 80 PLUS Gold
Strømstyring
Indgangsstrøm 10 A
Kombineret effekt (-12V) 3,6 W
Kombineret effekt (+12 V) 744 W
Kombineret effekt (+3,3 V) 100 W
Kombineret effekt (+5 V) 100 W
Kombineret effekt (+5 VSB) 12,5 W
Maks. udgangsstrøm (-12V) 0,3 A
Maks. udgangsstrøm (+12 V) 62 A
Maks. udgangsstrøm (+3,3 V) 20 A
Maks. udgangsstrøm (+5 V) 20 A
Maks. udgangsstrøm (+5 VSB) 2,5 A
Strømbeskyttelsesfunktioner Overstrøm, Højspænding, Kortslutning
Total effekt 750 W
Vekselstrømsindgangsfrekvens 50 - 60 Hz
Porte & Grænseflader
Antal SATA strømstik 6
CPU strømstik (4+4 pin) Ja
Kabeltype Semi-modulær
Længde på strømkabel på bundkort 55 cm
PCI ekspres strømforbindelser (6+2 pin) 2
Strømkabellængde CPU 60 cm
Strømkabellængde PCI Express 70 cm
Strømkabellængde Perifere (Molex) 690 mm
Præstation
Formål PC
Gennemsnitstid mellem fejl (MTBF) 100000 t
Lejeteknologi Muffe
Design
Antal blæsere 1 blæser(e)
Kølingstype Aktiv
Produktfarve Sort
Tænd-/slukkontakt Ja
Ventilator diameter 12 cm
Driftsbetingelser
Driftstemperatur (T-T) 0 - 50 °C
Emballage indhold
Kabelbånd inkluderet Ja
Kabler inkluderet Vekselstrøm, PCIe, Peripheral (Molex), SATA
Godkendelser
Certificering cTUVus, TUV, CB, CCC, BSMI, CE, FCC, Energy Star, RoHS, WEEE, ErP Lot 6, REACH
Vægt & størrelser
Bredde 150 mm
Dybde 140 mm
Højde 86 mm