Salicru SLC-1000-TWIN RT3 UPS-enhed Dobbeltkonvertering (online) 3 kVA 1000 W
Salicru SLC-1000-TWIN RT3. UPS topologi: Dobbeltkonvertering (online), Output strømkapacitet (VA): 3 kVA, Udgangseffekt: 1000 W. AC stikkontakt typer: C19 forbinder. Batteriteknologi: Blykalcium (Pb-Ca), Opladningstid for batteri: 3 t, Opladningsstrøm: 1,5 A. Formfaktor: Reolbeslag/tårn, Produktfarve: Sort, Kapabilitet: Software for Windows, Linux and Mac/app for iOS and Android/web portal. Certificering: ISO 9001, ISO 14001, ISO 45001
  • Product no 1001635515
    Model 6B4AA000001
    Brand SALICRU
    EAN 8436584872931
    Weight 14 kg
UPS topologi Dobbeltkonvertering (online)
Output strømkapacitet (VA) 3 kVA
Udgangseffekt 1000 W
Indgående driftsspænding (min.) 200 V
Indgående driftsspænding (maks.) 240 V
Indgangsfrekvens 50/60 Hz
Formfaktor Reolbeslag/tårn
Produktfarve Sort
Funktioner
Bærehåndtag Ingen
ECO-tilstand Ja
Effektivitet (ECO mode) 97%
Effektivitet (on-line tilstand) 93%
Indgangsfrekvens 50/60 Hz
Nødstrøm Off (EPO) Ja
Regulering af udgangsspænding 1%
Støjniveau 45 dB
Strøm faktor 1
THD, indgående strøm 5%
Uddgående frekvens 50/60 Hz
Udgangs driftsspænding (maks.) 240 V
Udgangs driftsspænding (min.) 200 V
Udgangseffekt 1000 W
Udgangsspænding total harmonisk forvrængning (THD) 5%
Porte & Grænseflader
AC stikkontakt typer C19 forbinder
Antal USB 2.0-porte 1
Ethernet LAN-porte (RJ-45) 1
RS-232-porte 1
USB-port Ja
Batteri
Batteriteknologi Blykalcium (Pb-Ca)
Koldstart Ja
Opladningsstrøm 1,5 A
Opladningstid for batteri 3 t
Design
Formfaktor Reolbeslag/tårn
Kapabilitet Software for Windows, Linux and Mac/app for iOS and Android/web portal
Produktfarve Sort
Driftsbetingelser
Driftstemperatur (T-T) 0 - 50 °C
Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) 0 - 95%
Vægt & størrelser
Bredde 438 mm
Dybde 445 mm
Højde 86 mm