MSI Modern AM242P 1M-1204DE Intel Core 3 100U 60,5 cm (23.8") 1920 x 1080 pixel All-in-One PC 16 GB DDR5-SDRAM 256 GB SSD Windows 11 Pro Wi-Fi 6E (802.11ax) Sort
MSI Modern AM242P 1M-1204DE. Produkttype: All-in-One PC. Skærm diagonal: 60,5 cm (23.8"), HD-type: Fuld HD, Skærmopløsning: 1920 x 1080 pixel, Paneltype: IPS. Processorserie: Intel Core 3. Intern hukommelse: 16 GB, Intern hukommelsestype: DDR5-SDRAM. Samlet lagringskapacitet: 256 GB, Lagermedie: SSD. On-board grafikkort, model: Intel Graphics. Indbygget kamera. Operativsystem installeret: Windows 11 Pro. Produktfarve: Sort
  • Product no 1002508447
    Model 00AE0721-1204
    Brand
    Go to brand's website
    EAN 4711377230537
    Weight 2.6 kg
Skærm diagonal 60,5 cm (23.8")
Skærmopløsning 1920 x 1080 pixel
Berøringsskærm Ingen
HD-type Fuld HD
Processorproducent Intel
Processorserie Intel Core 3
Processormodel 100U
Intern hukommelse 16 GB
Maksimal intern hukommelse 64 GB
Samlet lagringskapacitet 256 GB
Lagermedie SSD
Optisk drevtype Ingen
Diskret grafikadapter Ingen
Diskret grafikadaptermodel Ikke tilgængelig
On-board grafikkort Ja
On-board grafikkort, model Intel Graphics
Indbyggede højttaler(e) Ja
Indbygget kamera Ja
Wi-Fi Ja
Bedste Wi-Fi standard Wi-Fi 6E (802.11ax)
Ethernet LAN Ja
Bluetooth Ja
Antal USB 2.0-porte 2
Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-A-porte 0
Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-C-porte 0
Antal USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) type-A-porte 2
Antal USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) type-C-porte 2
Antal USB4 Gen 3x2-porte 0
Antal HDMI-porte 2
Produktfarve Sort
Produkttype All-in-One PC
Operativsystem installeret Windows 11 Pro
Display
Antirefleksskærm Ja
Berøringsskærm Ingen
Hældningsindstilling Ja
Hældningsvinkelområde -5 - 15°
HD-type Fuld HD
Paneltype IPS
Pixel pitch 0,2745 x 0,2745 mm
Skærm diagonal 60,5 cm (23.8")
Skærmens lysstyrke 250 cd/m²
Processor
Basisfrekvens af effektiv kerne 0,9 GHz
Basisfrekvens af performancekerne 1,2 GHz
Effektiv kerne maksimal turbofrekvens 3,3 GHz
Effektive kerner 4
Maksimal turbokraft 55 W
Performance-kerner 2
Processor base power 15 W
Processor boost frekvens 4,7 GHz
Processor cache type Smart cache
Processor-cache 10 MB
Processorgeneration Intel Core (Series 1)
Processorkerner 6
Processormodel 100U
Processorproducent Intel
Processorserie Intel Core 3
Processortråde 8
Ydelseskerne maksimal turbofrekvens 4,7 GHz
Hukommelse
Hukommelse form faktor DIMM/SO-DIMM
Hukommelses slots type SO-DIMM
Hukommelsesstik 2
Hukommelsesur hastighed 5600 MHz
Intern hukommelse 16 GB
Intern hukommelsestype DDR5-SDRAM
Lagring
Antal installerede SSD'er 1
Lagermedie SSD
M.2 SSD størrelse 2280 (22 x 80 mm)
NVMe Ja
Optisk drevtype Ingen
Samlet kapacitet for SSD'er 256 GB
SDD-kapacitet 256 GB
SSD-formfaktor M.2
Grafik
4 Intel
Diskret grafikadapter Ingen
Indbygget grafikadapterfamilie Intel Graphics
On-board grafikkort Ja
Lyd
Antal højttalere 2
Indbyggede højttaler(e) Ja
Lydchip Realtek ALC256
Udgangseffekt (RMS) 5 W
Kamera
Indbygget kamera Ja
Netværk
Bluetooth Ja
Bluetooth-version 5.3
Ethernet LAN Ja
Producent af WLAN-controller Intel
Wi-Fi Ja
Wi-Fi-standarder Wi-Fi 6E (802.11ax)
WLAN-controller model Intel Wi-Fi 6E AX211
Porte & Grænseflader
Antal HDMI-porte 2
Antal USB 2.0-porte 2
Antal USB4 Gen 3x2-porte 0
Ethernet LAN-porte (RJ-45) 1
Kombineret hovedtelefon/mikrofon-port Ja
Mikrofonindgang Ja
Design
Kabellåseslids type Kensington
Panel montering grænseflade 75 x 75 mm
Produktfarve Sort
Slot til kabellås Ja
VESA montering Ja
Præstation
Bundkort chipsæt Intel® SoC
Markedspositionering Forretning
Produkttype All-in-One PC
Software
Strømstyring
Vekselstrømsadapter strøm 120 W
Vægt & størrelser
Pakkebredde 652 mm
Pakkedybde 222 mm
Pakkehøjde 455 mm
Driftsbetingelser
Driftstemperatur (T-T) 0 - 35 °C
Opbevaringstemperatur (T-T) -20 - 60 °C
Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) 0 - 85%
Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) 0 - 90%