Noctua NF-A12X25 Computerkabinet Ventilator 12 cm Sort
Noctua NF-A12X25. Type: Ventilator, Ventilator diameter: 12 cm, Omdrejningshastighed (min.): 450 rpm, Omdrejningshastighed (maks.): 1200 rpm, Luftstrøm: 55,7 m³/t, Minimum lufttryk: 0,41 mmH2O, Maksimalt lufttryk: 0,82 mmH2O, Lejetype: Self-Stabilising Oil-pressure Bearing (SSO). Spænding: 12 V. Bredde: 120 mm, Dybde: 25 mm, Højde: 120 mm. Produktfarve: Sort
  • Varenummer 999672676
    Model NF-A12x25 chromax.bl
    Producent Noctua
    EAN 9010018100549
    Vægt kg
Passende til rumtype Computerkabinet
Type Ventilator
Produktfarve Sort
Præstation
Lejetype Self-Stabilising Oil-pressure Bearing (SSO)
Luftstrøm 55,7 m³/t
Maksimalt lufttryk 0,82 mmH2O
Minimum lufttryk 0,41 mmH2O
Omdrejningshastighed (maks.) 1200 rpm
Omdrejningshastighed (min.) 450 rpm
Støjniveau (høj hastighed) 12,1 dB
Støjniveau (lav hastighed) 7,6 dB
Type Ventilator
Ventilator diameter 12 cm
Design
Antal blæsere 1 blæser(e)
Antal ventilatorblade 9
Certificering CE, RoHS
Materiale Liquid Crystal Polymer (LCP)
Produktfarve Sort
Ventilatorstik 4-polet
Strømstyring
Spænding 12 V
Strøm (maks.) 0,05 A
Strømforsyning 0,6 W
Vægt & størrelser
Bredde 120 mm
Dybde 25 mm
Højde 120 mm