Mean Well SDR-240 series SDR-240-48 240Watt
  • Varenummer 997491067
    Model SDR-240-48
    Producent Mean Well
    EAN 4711287422398
    Vægt 1.03 kg
Produktbeskrivelse Mean Well SDR-240 series SDR-240-48 - strømforsyning - 240 watt
Enhedstype Strømforsyning - aktiv Power Factor Correction (PFC) - monterbar på DIN rail
Vægt 1.03 kg
Indgangspænding AC 115/230 V
Udgangspænding 48 V
Strømkapacitet 240 watt
Dimensioner (B x D x H) 6.3 cm x 11.4 cm x 12.5 cm
Producentgaranti 3 års garanti
Generelt
Strømenhed
Effektivitet 94%
Indgangspænding AC 115/230 V
Indgangspændingsområde AC 88 - 264 / DC 124 - 370 V
Nødvendig frekvens 47 - 63 Hz
Strømkapacitet 240 watt
Udgangspænding 48 V
Diverse
Producentgaranti
Service & Support Begrænset garanti - 3 år
Miljømæssige parametre
Fugtighedsgrad ved brug 20 - 95 % (ikke-kondenserende)
Maks. driftstemperatur 70 °C
Min. driftstemperatur -25 °C