Hikvision Pro Series DS-2SE4C425MWG-E/14(F0) Netværksovervågningskamera 2560 x 1440
Hikvision Pro Series DS-2SE4C425MWG-E/14(F0) - Netværksovervågningskamera - PTZ - kanontårn - støvproof / vandproof - farve (Dag/nat) - 4 MP - 2560 x 1440 - motoriseret - audio - LAN 10/100 - MJPEG, H.264, H.265 - DC 12 V / PoE Plus
  • Varenummer 1000792872
    Model DS-2SE4C425MWG-E(14F
    Producent Hikvision Digital Te
    EAN 6931847182526
    Vægt 2.4 kg
Enhedstype Netværksovervågningskamera - pan / tilt / zoom - kanontårn - støvproof / vandproof
Audio Ja
Dimensioner (B x D x H) 16.6 cm x 16.6 cm x 37.5 cm
Vægt 2.4 kg
Connectivity teknologi Med ledning
Kamera Farve - Dag/nat
Optisk zoom 25 x
Maksimum opløsning 2560 x 1440
Billedhastighed (maks.) 30 frames pr. sekund
Bevægelsesdetektion Ja
Billedsensortype PS CMOS - 1/2.8" - 4 MP
Minimumbelysning 0.005 lux - farve - F1.6 - AGC on<br>0.001 lux - S/H - F1.6 - AGC on<br>0 lux - IR
Brændviddekontrol Motoriseret zoom
Brændvidde 4.8 mm - 120 mm
Objektiv Iris F/1.6
Poanoreringsvinkel (grad) 0 til 360
Krængningsvinkel (grad) -15 til 90
Interface Ethernet 10Base-T/100Base-TX
Spænding DC 12 V / PoE Plus
Miljømæssige parametre (operativ) -30 °C - 65 °C; 0 - 90% RH relativ luftfugtighed
Generelt
Audioformater AAC-LC, PCM, G.726, MP2L2, G.722.1, G.711
Bredde 16.6 cm
Dybde 16.6 cm
Enhedstype Netværksovervågningskamera
Formfaktor Kanontårn
Højde 37.5 cm
Lydsupport Ja
Kamera
Belysningsområde 1 sek - 1/30000 sek
Bevægelsesdetektion Ja
Digital videoformat MJPEG, H.264, H.265
Digital zoom 16
Infrarød distance 100 m
Infrarød LEDs Ja
Max digital video opløsning 2560 x 1440
Minimumbelysning 0.005 lux - farve - F1.6 - AGC on | 0.001 lux - S/H - F1.6 - AGC on | 0 lux - IR
Type Farve - Dag/nat - pan / tilt / zoom - støvproof / vandproof
Billedsensor
Type 4 MP PS CMOS 1/2.8"
Objektivkonstruktion
Brændvidde 4.8 mm - 120 mm
Diagonalt synsfelt (grad) 2.8 - 61.5
Lodret synsfelt (grader) 1.4 - 33
Objektiv Iris F/1.6
Optisk zoom 25 x
Type Motoriseret zoom
Vandret synsfelt (grader) 2.4 - 55
Panorering
Hastighed (grad/sek.) Op til 80
Område (grad) 0 til 360
Vipning
Område (grad) -15 til 90
Interface
Antal alarmindgange 1
Antal alarmudgange 1
Netværksgrænseflade Ethernet 10Base-T/100Base-TX
Ekspansion / Konnektivitet
Porte LAN/strøm - RJ-45 | Audio linje ind | Audio linje ud
Understøttede hukommelseskort microSD Kort, microSDHC Kort, microSDXC-kort
Diverse
Overensstemmelsesstandarder IP66
Effekt
Strømenhed 24 watt
Strømkrav DC 12 V / PoE Plus
Miljømæssige parametre
Maks. driftstemperatur 65 °C
Min. driftstemperatur -30 °C
Relativ luftfugtighed (operativ) 0 - 90% RH