CyberPower Online S Series OLS3000ERT2UA-N UPS
CyberPower Online S Series OLS3000ERT2UA-N - UPS (stativ-monterbar / ekstern) - AC 230 V - 2700 watt - 3000 VA - Ethernet, RS-232, USB - output-stikforbindelser: 10 - aktiv PFC - 2U - 19" - med RMCARD205 netværksadministrationskort
  • Varenummer 1001864637
    Model OLS3000ERT2UA-N
    Producent CyberPower Systems
    EAN 4711027791340
    Vægt 27.6 kg
Enhedstype UPS - aktiv Power Factor Correction (PFC) - stativ-monterbar / ekstern
Rackstørrelse 19" - 2U
Vægt 27.6 kg
Indgangspænding AC 230 V
Udgangspænding AC 208/220/230/240 V ± 1%
Strømkapacitet 2700 watt / 3000 VA
Input-stik 1 x strøm IEC 60320 C20
Output-stikforbindelser 8 x power IEC 60320 C13<br>2 x strøm IEC 60320 C19
Batteri Blysyre
Driftstid (op til) 4.2 min ved fuld belastning
Netværk Ethernet, RS-232, USB
Protokol til fjernadministration SNMP, HTTP
Dimensioner (B x D x H) 43.8 cm x 61 cm x 8.8 cm
Bundtet med RMCARD205 netværksadministrationskort
Generelt
Højde (rackenheder) 2U
Rackstørrelse 19"
Strømenhed
Bølgeform udgang Sinewave
Detaljer om strømudgangskonnektorer 8 x power IEC 60320 C13 | 2 x strøm IEC 60320 C19
Effektivitet 95% Eco mode
Energivurdering 440 joule
Indgangspænding AC 230 V
Indgangspændingsområde AC 190 - 300 V
Kortslutningsbeskyttelse Sikring, hovedafbryder
Margen til Indgangspænding ± 10%
Med frekvens 50/60 Hz ± 0.5%
Nødvendig frekvens 50/60 Hz ± 10Hz
Overspændingsafledning Ja
Strømfaktor (PF) 0.9
Total harmonisk forvrængning (THD) 5 %
Udgangspænding AC 208/220/230/240 V ± 1% - 50/60 Hz
UPS-teknologi On-line
Batteri
Egenskaber Lukket
Genopladningstid 5 timer
Run Time (op til) 4.2 min. ved fuld last | 13.1 min. ved halv belastning
Teknologi Blysyre
Transfertid 0 ms
Netværk
Grænseflade til fjernstyring Ethernet, RS-232, USB
Ekspansion / Konnektivitet
Ekspansionsåbninger 1 (total) / 0 (fri) x smart åbning
Interface 1 x administration (RS-232) - 9-pin D-Sub (DB-9) | 1 x administration (USB) - 4 pin USB Type B | 1 x EPO (emergency power off) | 1 x kommunikation - RJ-45/RJ-11 | 1 x LAN - RJ-45 | 1 x tør kontakt | 1 x batteridetektion
Diverse
Overensstemmelsesstandarder RoHS
Rackmonteringspakke Inkluderet
Miljømæssige parametre
Fugtighedsgrad ved brug 20 - 90 % (ikke-kondenserende)
Maks. driftstemperatur 40 °C
Min. driftstemperatur 0 °C