CyberPower Online S Series OLS3000EA UPS 2700Watt 3000VA
CyberPower Online S Series OLS3000EA - UPS - AC 230 V - 2700 watt - 3000 VA - 9 At - RS-232, USB - output-stikforbindelser: 7 - aktiv PFC - sort
  • Varenummer 999620880
    Model OLS3000EA-DE
    Producent CyberPower Systems
    EAN 4711027790251
    Vægt 21.3 kg
Produktbeskrivelse CyberPower Online S Series OLS3000EA - UPS - 2700 watt - 3000 VA
Enhedstype UPS - aktiv Power Factor Correction (PFC) - ekstern
Vægt 21.3 kg
Indgangspænding AC 230 V
Udgangspænding AC 208/220/230/240 V ± 1%
Strømkapacitet 2700 watt / 3000 VA
Input-stik 1 x strøm IEC 60320 C20
Output-stikforbindelser 1 x hardwire<br>2 x power IEC 60320 C13<br>4 x power CEE 7/7
Batteri Blysyre - 9 At
Driftstid (op til) 4.3 min ved fuld belastning
Netværk RS-232, USB
Farve Sort
Dimensioner (B x D x H) 19.6 cm x 41.6 cm x 33.7 cm
Generelt
Farve Sort
Strømenhed
Bølgeform udgang Sinewave
Detaljer om strømudgangskonnektorer 1 x hardwire | 2 x power IEC 60320 C13 | 4 x power CEE 7/7
Effektivitet 95% Eco mode
Energivurdering 370 joule
Indgangspænding AC 230 V
Indgangspændingsområde AC 190 - 300 V
Kortslutningsbeskyttelse Sikring, hovedafbryder
Margen til Indgangspænding + 10% / - 10%
Med frekvens 50/60 Hz ± 0.5%
Nødvendig frekvens 50/60 Hz ± 10Hz
Overspændingsafledning Ja
Strømfaktor (PF) 0.9
Total harmonisk forvrængning (THD) 5 %
Udgangspænding AC 208/220/230/240 V ± 1% - 50/60 Hz
UPS-teknologi On-line
Batteri
Egenskaber Lukket
Forsynet spænding 12 V
Genopladningstid 4 timer
Kapacitet 9 At
Run Time (op til) 4.3 min. ved fuld last | 13.8 min. ved halv belastning
Teknologi Blysyre
Netværk
Grænseflade til fjernstyring RS-232, USB
Ekspansion / Konnektivitet
Ekspansionsåbninger 1 (total) / 1 (fri) x Intelligent Slot
Interface 1 x administration (RS-232) - 9-pin D-Sub (DB-9) | 1 x administration (USB) - 4 pin USB Type B | 1 x EPO (emergency power off) | 1 x tør kontakt
Diverse
Medfølgende ledninger Strømkabel - ekstern - 1.5 m | USB-kabel - ekstern
Overensstemmelsesstandarder RoHS, LoA
Miljømæssige parametre
Fugtighedsgrad ved brug 20 - 90 % (ikke-kondenserende)
Maks. driftstemperatur 40 °C
Min. driftstemperatur 0 °C