CyberPower BRICs II BR1200ELCD UPS 720Watt 1200VA
CyberPower BRICs II BR1200ELCD - UPS - AC 230 V - 720 watt - 1200 VA - 5.5 At - USB - output-stikforbindelser: 8
  • Varenummer 989851559
    Model BR1200ELCD
    Producent CyberPower Systems
    EAN 4712856270549
    Vægt 8.42 kg
Produktbeskrivelse CyberPower BRICs II BR1200ELCD - UPS - 720 watt - 1200 VA
Enhedstype UPS - ekstern
Vægt 8.2 kg
Indgangspænding AC 230 V
Udgangspænding AC 230 V ± 10%
Strømkapacitet 720 watt / 1200 VA
Input-stik 1
Output-stikforbindelser 4 x strøm (UPS og overspænding)<br>4 x strøm (overspænding)
Batteri - 5.5 At
Antal batterier 2
Driftstid (op til) 4 min ved 75 % belastning
Netværk USB
Dimensioner (B x D x H) 28.8 cm x 16.6 cm x 11.8 cm
Producentgaranti 2 års garanti
Generelt
Enhedstype UPS - ekstern
Strømenhed
Bølgeform udgang Trinvis sandsynlighedsregning til en sinusbølge
Detaljer om strømudgangskonnektorer 4 x strøm (UPS og overspænding) | 4 x strøm (overspænding)
Effektivitet 96.5%
Indgangspænding AC 230 V
Indgangspændingsområde AC 160 - 265 V
Input-stik 1
Kortslutningsbeskyttelse Hovedafbryder
Med frekvens 50/60 Hz
Nødvendig frekvens 47 - 63 Hz
Overspændingsafledning Ja
Udgangspænding AC 230 V ± 10% - 50/60 Hz
UPS-teknologi Line-interactive
Batteri
Antal 2
Forsynet spænding 12 V
Genopladningstid 8 timer
Kapacitet 5.5 At
Run Time (op til) 4 min. ved 75 % belastning | 10 min. ved halv belastning