ASUS NUC 14 Pro Kit RNUC14RVHU700000I Mini PC Core Ultra 7 155H 0GB 0GB Intel Arc Graphics No-OS
ASUS NUC 14 Pro Kit RNUC14RVHU700000I - Barebone - mini PC 1 x Core Ultra 7 155H / op til 4.8 GHz - RAM 0 GB - Intel Arc Graphics - Gigabit Ethernet, 2.5 Gigabit Ethernet, IEEE 802.11ax (Wi-Fi 6E), Bluetooth 5.3 - sort
  • Varenummer 1001935041
    Model 90AR0072-M001L0
    Producent ASUSTeK COMPUTER
    Gå til producentens hjemmeside
    EAN 4711387491874
    Vægt 1.44 kg
Produktbeskrivelse ASUS NUC 14 Pro Kit RNUC14RVHU700000I - mini PC Core Ultra 7 155H 1.4 GHz - 0 GB - ingen HDD
Type PC barebone - mini PC
Processor 1 x Intel Core Ultra 7 (Serie 1) 155H / 1.4 GHz (op til 4.8 GHz, (16-core)
Processor, hovedegenskaber Intel Smart Cache
Neural Processor Unit (NPU) Intel AI Boost
Cachehukommelse 24 MB
Cache pr. processor 24 MB
RAM 0 GB (installeret) / 96 GB (maks.) - DDR5 SDRAM
Controller for lagring SATA (SATA 6Gb/s)
Harddisk Ingen HDD
Optisk lagring Intet optisk drev
Grafik controller Intel Arc Graphics
Netværk 1GbE, 802.11a, 802.11b/g/n, Wi-Fi 5, 2.5GbE, Wi-Fi 6E, Bluetooth 5.3
Med OS Intet operativt system
Farve Sort
Dimensioner (B x D x H) 14.4 cm x 11.2 cm x 4.1 cm
Vægt 570 g
Generelt
Farve Sort
Produktmodel Mini PC
Type PC barebone
Processor / Chipset
Antal CPU'er 1
Antal kerner 16-core
Clock-frekvens 1.4 GHz (P-kerne) / 700 MHz (E-kerne)
CPU Intel Core Ultra 7 (Serie 1) 155H
Maks. antal CPU'er 1
Max Turbo Speed 4.8 GHz (P-kerne) / 3.8 GHz (E-kerne)
Cachehukommelse
Cache pr. processor 24 MB
Installeret størrelse 24 MB
RAM
Holdere 2 (Total) / 2 (ubrugt)
Installeret størrelse 0 GB (installeret) / 96 GB (maks.)
Model SO DIMM 262-PIN
Teknologi DDR5 SDRAM
Harddisk
Type Ingen HDD
Controller for lagring
Antal kanaler 1
Controller-grænsefladetype SATA 6Gb/s
Type SATA
Optisk lagring
Type Intet optisk drev
Monitor
Monitortype Ingen.
Grafik controller
Grafik-processor Intel Arc Graphics
Video-interfaces HDMI
Netværk
Trådløs LAN understøttelse Ja
Trådløs NIC Intel Wi-Fi 6E AX 211
Ekspansion / Konnektivitet
Båse 1 (total) / 1 (fri) x intern 2.5"
Holdere 1 (total) / 1 (fri) x M.2 Card - 2280 | 1 (total) / 1 (fri) x M.2 Card - 2242
Diverse
Sikkerhedsåbningstype Kensington-sikkerhedsåbning
Tyveri/Indtrængningsbeskyttelse Sikkerhedslåseåbning (kabellåse solgt separat)
Effekt
Enhedstype Strømforsyningsadapter
Strømforsyning 120 watt
Operativsystem / Programmer
Med OS Intet operativt system
Mål og vægt
Bredde 14.4 cm
Dybde 11.2 cm
Højde 4.1 cm
Vægt 570 g
Neural Processor Unit (NPU)
AI softwarerammer understøttet af NPU DirectML, OpenVINO, WindowsML, ONNX RT
Sparsitet Understøttelse Ja
Understøttelse af Windows Studio Effekter Ja
Produktbillede
Kraftfuld ydeevne i et kompakt format
Op tilIntel® Core™ 7Processor
Den førsteKommerciel AINUC
Den første< 0,5 L USFFChassis uden værktøj
Den førsteCertificeret BluetoothUden dongle
Produktbillede
Alsidigheden i ASUS NUC 14 Pro
  • Intel® Core™ Ultra 7, Intel Core Ultra 5 eller Intel Core 3-processorer
  • Intel Arc™-grafik på specificerede SKU'er
  • Intel vPro® er tilgængelig på udvalgte produkter
  • Dual Channel SODIMMs DDR5-5600 MHz (op til 96 GB)
  • Intel Wi-Fi 6E AX211 med understøttelse af 802.11ax og Bluetooth® 5.3
  • Intel i226 2.5 Gb Ethernet (i225-LM på vPro-modeller; i226-V på ikke-vPro-modeller)
Oversigt over forbindelser
Tall
Tall
1. USB 3.2 Gen 2x2 Typ C
2. USB 3.2 Gen 2 Typ A
3. Kontakter
1. Thunderbolt 4
2. 2,5G Ethernet, 10/100/1000/2500 Mbps
3. USB 3.2 Gen 2 Typ A
4. Thunderbolt 4
5. DC-indgang
6. HDMI 2.1
7. 2,5" SATA