ASROCK Phantom Gaming PG27QFT2A 27" QHD 180Hz WiFi antenna
ASRock Phantom Gaming PG27QFT2A - LED-skærm - gaming - 27" - 2560 x 1440 QHD @ 180 Hz - IPS - 400 cd/m² - 1000:1 - DisplayHDR 400 - 1 ms - HDMI, DisplayPort - 2 Højtalere
  • Varenummer 1002256210
    Model PG27QFT2A
    Producent
    Gå til producentens hjemmeside
    EAN 4710483944994
    Vægt 7.5 kg
Produktbeskrivelse ASRock Phantom Gaming PG27QFT2A - LED-skærm - QHD - 27" - HDR
Enhedstype LED-baggrundsbelyst LCD-skærm - 27"
Adaptive-Sync teknologi AMD FreeSync
Egenskaber Antenne
Paneltype IPS
Formatforhold 16:9
Standard opløsning QHD 2560 x 1440 ved 180 Hz
Pixel Pitch 0.2331 mm
Lysstyrke 400 cd/m²
Kontrastforhold 1000:1
HDR-kapabel DisplayHDR 400
Responstid 5 ms (grå-til-grå), 1 ms (MPRT)
Gaming Ja
Farve support 1,07 milliarder farver
Farvespektrum 99% sRGB, 90% DCI-P3
Input-stik 2xHDMI, DisplayPort
Justeringer til display-position Tilt
Skærmbelægning Blændfri
Spænding AC 100-240 V (50/60 Hz)
Dimensioner (B x D x H) - med stander 61.4 cm x 25.8 cm x 54.2 cm
Vægt 7.7 kg
Overensstemmelsesstandarder DisplayPort 1.4
Generelt
Backlight-teknologi LED baglys
Diagonal størrelse 27"
Dimensioner (B x D x H) 61.4 cm x 25.8 cm x 54.2 cm - med stander
Egenskaber Flicker Free-teknologi, Low Blue Light-teknologi, 3-sidet kantløs
Formatforhold 16:9
Gaming Ja
HDR-certificering DisplayHDR 400
Indbygget udstyr Antenne
Kontrastforhold 1000:1
Lodret opdateringshastighed 48 - 180 Hz
Lodret synsvinkel 178
Lysstyrke 400 cd/m²
Paneltype IPS
Pixel Pitch 0.2331 mm
Skærmbelægning Blændfri
Skærmtype LED-baggrundsbelyst LCD-skærm / TFT aktiv matriks
Vandret opdateringshastighed 15 - 265 kHz
Vandret synsvinkel 178
Vægt 7.7 kg
Audio
Type Højtalere - stereo
Udgangseffekt/kanal 2 watt
Forbindelse
Interface 2 x HDMI | DisplayPort | Hovedtelefonstik
Mekanisk
Tiltvinkel -5/20
VESA-monteringsinterface 100 x 100 mm
Diverse
Egenskaber Slot sikkerhedslås (kabel lås sælges separat)
Medfølgende ledninger 1 x DisplayPort kabel | 1 x HDMI-kabel | 1 x antenne-kabelkit
Sikkerhedsåbningstype Kensington-sikkerhedsåbning
Udstyr inkluderet Strømkabel, Phantom Gaming-kabelhylster
Effekt
Indgangspænding AC 100-240 V (50/60 Hz)
Strømforbrug (fra-tilstand) 0.3 watt
Strømforbrug (Maks.) 55 watt
Strømforbrugs-stand by 0.5 watt
Mål og vægt
Mål & vægt (forsendelse)
Vægt ved forsendelse 9.7 kg
Miljømæssige parametre
Fugtighedsgrad ved brug 20 - 80 % (ikke-kondenserende)
Maks. driftstemperatur 40 °C
Min. driftstemperatur 0 °C