APC Back-UPS BX Series BX1200MI-GR UPS 650Watt 1200VA
APC Back-UPS BX Series BX1200MI-GR - UPS - AC 230 V - 650 watt - 1200 VA - 9 At - output-stikforbindelser: 4
  • Varenummer 996609562
    Model BX1200MI-GR
    Producent APC
    EAN 0731304410867
    Vægt 8.75 kg
Produktbeskrivelse APC Back-UPS BX Series BX1200MI-GR - UPS - 650 watt - 1200 VA
Enhedstype UPS - ekstern
Vægt 7.6 kg
Indgangspænding AC 230 V
Udgangspænding AC 230 V ± 10%
Strømkapacitet 650 watt / 1200 VA
Input-stik 1
Output-stikforbindelser 4 x strømtype F
Batteri Blysyre - 9 At
Antal batterier 1
Driftstid (op til) 5 min ved halv belastning
Dimensioner (B x D x H) 14 cm x 39 cm x 19 cm
Producentgaranti 2 års garanti
Generelt
Enhedstype UPS - ekstern
Strømenhed
Beskyttelse mod overspænding af datalinie Netværk - RJ-45 - 1 input linje / 1 output linje
Bølgeform udgang Trinvis sandsynlighedsregning til en sinusbølge
Detaljer om strømudgangskonnektorer 4 x strømtype F
Energivurdering 273 joule
Indgangspænding AC 230 V
Indgangspændingsområde AC 140 - 300 V
Input-stik 1
Kortslutningsbeskyttelse Hovedafbryder
Med frekvens 50/60 Hz
Nødvendig frekvens 50/60 Hz
Udgangspænding AC 230 V ± 10% - 50/60 Hz
UPS-teknologi Line-interactive
Batteri
Antal 1
Egenskaber Vedligeholdelsesfri, lukket
Forsynet spænding 12 V
Genopladningstid 8 timer
Kapacitet 9 At
Run Time (op til) 5 min. ved 50 % belastning | 1 min. ved fuld last
Teknologi Blysyre
Transfertid 6 ms
Ekspansion / Konnektivitet
Interface 1 x USB
Diverse
Egenskaber Hørlig alarm, Automatic Voltage Regulation (AVR)
Medfølgende ledninger Strømkabel - ekstern - 1.2 m
Overensstemmelsesstandarder CB, IEC 62040-2, IP20, IEC 62040-1, EN 62040-1
Programmer / Systemkrav
Med software APC PowerChute Personal Edition
Producentgaranti
Service & Support Begrænset garanti - udskift eller reparer - 2 år
Miljømæssige parametre
Fugtighedsgrad ved brug 0 - 95%
Maks. driftstemperatur 40 °C
Min. driftstemperatur 0 °C