Samsung ViewFinity S8 S27D800UAU 27" IPS 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort USB-C 60Hz
Samsung ViewFinity S8 S27D800UAU - S80UD Series - LED-skærm - USB - 27" - 3840 x 2160 UHD @ 60 Hz - IPS - 350 cd/m² - 1000:1 - HDR10 - 5 ms - HDMI, DisplayPort, USB-C - sort
  • Varenummer 1002170923
    Model LS27D800UAUXEN
    Producent
    Gå til producentens hjemmeside
    EAN 8806095541945
    Vægt 7 kg
Produktbeskrivelse Samsung ViewFinity S8 S27D800UAU - S80UD Series - LED-skærm - 27" - HDR
Enhedstype LED-baggrundsbelyst LCD-skærm - 27"
Energimærke QR-kode URL Https://eprel.ec.europa.eu/qr/1963525
Energiklasse Klasse F
Energiforbrug om året 37 kWt
KVM Switch USB
Egenskaber KVM switch, USB 3.0/USB-C hub, USB PD 90 watt
Paneltype IPS
Formatforhold 16:9
Standard opløsning UHD 3840 x 2160 ved 60 Hz
Lysstyrke 350 cd/m²
Kontrastforhold 1000:1
HDR-kapabel HDR10
Responstid 5 ms
Farve support 1,07 milliarder farver
Farvespektrum 99% sRGB
Input-stik HDMI, DisplayPort, USB-C
Indbygget Ethernet Ja
Justeringer til display-position Højde, pivot (rotering), drejbar, tilt
Spænding AC 100-240 V
Farve Sort
Dimensioner (B x D x H) - med stander 61.29 cm x 22 cm x 55.66 cm
Vægt 6.1 kg
Miljømæssige standarder TCO Certified Displays 9, TCO Certificeret, generation 10, til skærme
Overensstemmelsesstandarder HDCP 2.2, TUV Rheinland Intelligent Eye Care Certification
Generelt
Backlight-teknologi LED baglys
Diagonal størrelse 27"
Dimensioner (B x D x H) 61.29 cm x 22 cm x 55.66 cm - med stander
Energiforbrug om året 37 kWt
Energiklasse Klasse F
Energiklasse (HDR) Klasse G
Farve Sort
Farvespektrum 99% sRGB
Formatforhold 16:9
HDR-format HDR10
Indbygget udstyr KVM switch, USB 3.0/USB-C hub
Kontrastforhold 1000:1
Lodret synsvinkel 178
Lysstyrke 350 cd/m²
Paneltype IPS
Responstid 5 ms
Skærmtype LED-baggrundsbelyst LCD-skærm / TFT aktiv matriks
USB-strømlevering 90 watt
Vandret synsvinkel 178
Vægt 6.1 kg
KVM
Tastatur / Musse Grænseflade USB
Forbindelse
Interface DisplayPort 1.2 | HDMI | Hovedtelefoner (mini-jackstik) | 3 x USB 3.0 downstream | USB (Type B) | USB-C (strøm op til 90 W) | LAN (RJ-45)
Mekanisk
Drejevinkel 60
Højde justering 120 mm
Rotationsvinkel -92/+92
Tiltvinkel -2/+25
VESA-monteringsinterface 100 x 100 mm
Diverse
Medfølgende ledninger 1 x USB-C kabel
Effekt
Indgangspænding AC 100-240 V
Strømforbrug (fra-tilstand) 0.3 watt
Strømforbrug (Maks.) 170 watt
Strømforbrug (Typisk) 25 watt
Strømforbrug HDR (Til-tilstand) 41 kWh/1000 t
Strømforbrug SDR (Til-tilstand) 25 kWh/1000 t
Strømforbrugs-stand by 0.5 watt
Mål og vægt
Mål & vægt (forsendelse)
Bredde ved forsendelse 68.7 cm
Dybde ved forsendelse 51 cm
Højde ved forsendelse 16 cm
Vægt ved forsendelse 7.9 kg
Miljømæssige parametre
Fugtighedsgrad ved brug 10 - 80 % (ikke-kondenserende)
Maks. driftstemperatur 40 °C
Min. driftstemperatur 10 °C