Philips 45B1U6900CH 45" VA 5120 x 1440 (UltraWide) HDMI DisplayPort USB-C 75Hz
Philips 45B1U6900CH - 6000 Series - LED-skærm - kurvet - 45" (44.5" til at se) - 5120 x 1440 Dual Quad HD @ 75 Hz - VA - 450 cd/m² - 3000:1 - DisplayHDR 400 - 4 ms - 2xHDMI, DisplayPort, 2xUSB-C - højtalere - sort
  • Varenummer 1000846309
    Model 45B1U6900CH/00
    Producent Philips
    Gå til producentens hjemmeside
    EAN 8712581797430
    Vægt 18 kg
Produktbeskrivelse Philips 45B1U6900CH - 6000 Series - LED-skærm - kurvet - 45" - HDR
Enhedstype LED-baggrundsbelyst LCD-skærm - 45"
Energimærke QR-kode URL Https://eprel.ec.europa.eu/qr/1406148
Energiklasse Klasse G
Kurvet skærm Ja
Paneltype VA
Formatforhold 32:9
Standard opløsning Dual Quad HD 5120 x 1440 ved 75 Hz
Pixel Pitch 0.2124 mm
Lysstyrke 450 cd/m²
Kontrastforhold 3000:1 / 80000000:1 (dynamisk)
HDR-kapabel DisplayHDR 400
Responstid 4 ms (grå-til-grå)
Farve support 16,7 millioner farver (8-bit)
Farvespektrum 107% NTSC, 123% sRGB
Input-stik 2xHDMI, DisplayPort, 2xUSB-C
Indbygget Ethernet Ja
Lydindgang Mikrofon
Indbygget webcam 5 Megapixel
Justeringer til display-position Højde, drejbar, tilt
Skærmbelægning Blændfri, 2H Hard Coating, Dis 25 %
Spænding AC 100-240 V (50/60 Hz)
Farve Sort
Dimensioner (B x D x H) - med stander (højeste position) 108.5 cm x 23.8 cm x 51.5 cm
Vægt 12.96 kg
Producentgaranti 3 års garanti
Generelt
Backlight-teknologi WLED
Diagonal størrelse 45"
Dimensioner (B x D x H) 108.5 cm x 23.8 cm x 51.5 cm - med stander (højeste position)
Energiklasse Klasse G
Energiklasse (HDR) Klasse G
Farve Sort
Formatforhold 32:9
HDR-certificering DisplayHDR 400
Indbygget udstyr KVM switch, Gigabit Ethernet-netværksadapter, USB 3.2 Gen 2 hub, pop-up webcam
Kurvet skærm Ja (1500R)
Lodret opdateringshastighed 48 - 75 Hz
Lodret synsvinkel 178
Lysstyrke 450 cd/m²
OSD sprog Multilingual
Paneltype VA
Pixel Pitch 0.2124 mm
Pixel pr. tomme 120
Responstid 4 ms (grå-til-grå)
Skærmtype LED-baggrundsbelyst LCD-skærm / TFT aktiv matriks
Synlig diameter 44.5"
USB-strømlevering 100 watt
Vandret opdateringshastighed 30 - 114 kHz
Vandret synsvinkel 178
Vægt 12.96 kg
Indbygget webcam
Egenskaber LED-indikator, ansigtsgenkendelse til Windows Hello, Windows Hello-kompatibel
Sensoropløsning 5 Megapixel
Lydindgang
Mikrofon egenskaber Støjannullerende
Type Mikrofon
Audio
Type Højtalere - stereo
Udgangseffekt/kanal 5 watt
Forbindelse
Interface DisplayPort 1.4 (HDCP 1.4, HDCP 2.2) | 2 x HDMI (HDCP 1.4, HDCP 2.2) | 2 x USB-C upstream (HDCP 1.4, HDCP 2.2, DisplayPort Alt Mode, strøm op til 100 W) | USB-C 3.2 Gen 2 downstream (data, strøm op til 15 W) | 3 x USB 3.2 Gen 2 downstream | USB 3.2 Gen 2 downstream (BC 1.2) | Hovedtelefon/mikrofon kombostik (mini-jackstik) | LAN (RJ-45)
Mekanisk
Drejevinkel 90
Højde justering 150 mm
Tiltvinkel -5/+30
VESA-monteringsinterface 100 x 100 mm
Diverse
Egenskaber Slot sikkerhedslås (kabel lås sælges separat), tekstureret finish
Medfølgende ledninger 1 x HDMI-kabel | 1 x DisplayPort kabel | 1 x USB-C til USB-C/USB-A-kabel
MTBF (forventet tid mellem fejl) 70,000 time(r)
Sikkerhedsåbningstype Kensington-sikkerhedsåbning
Effekt
Indgangspænding AC 100-240 V (50/60 Hz)
Strømforbrug (fra-tilstand) 0 watt
Strømforbrug (Typisk) 46.3 watt
Strømforbrug HDR (Til-tilstand) 77 kWh/1000 t
Strømforbrug SDR (Til-tilstand) 58 kWh/1000 t
Strømforbrugs-stand by 0.3 watt
Til/Fra-kontakt Ja
Programmer / Systemkrav
Inkluderet software Philips SmartControl
Mål og vægt
Mål & vægt (forsendelse)
Bredde ved forsendelse 118 cm
Dybde ved forsendelse 23.5 cm
Højde ved forsendelse 53.5 cm
Vægt ved forsendelse 17.26 kg
Bæredygtighedsoplysninger
ENERGY STAR version 8.0
ENERGY STAR-certificeret Ja
TCO-certificeret TCO Certified Edge Displays, TCO Certified Displays 9
Miljømæssige parametre
Fugtighedsgrad ved brug 20 - 80% RH
Maks. driftstemperatur 40 °C
Min. driftstemperatur 0 °C
Producentgaranti
Service & Support Begrænset garanti - 3 år
Buet displaydesign for en mere medrivende oplevelse
Indbygget KVM-switch, der gør det nemt at skifte mellem kilder
Webcam, som er klar til samarbejde, med støjreducerende mikrofon.
Denne Philips-skærm leveres med indbygget 5 MP webkamera, støjreducerende mikrofon og højttalere. Det gør den perfekt til at arbejde hjemmefra og til fjernsamarbejde. Den er udstyret med avancerede sensorer, som uden problemer fungerer sammen med ansigtsgenkendelse i Windows Hello, så du kan logge på dine Windows-enheder på mindre end 2 sekunder. En fysisk kamerakontakt giver mulighed for at deaktivere webkameraet, når det ikke er i brug, for at give ekstra beskyttelse af personlige oplysninger. Den støjreducerende mikrofon og de dobbelte indbyggede højttalere på 5 W giver klar og tydelig kommunikation.
Eyesafe-certificeret beskyttelse mod blåt lys og farvenøjagtighed
PowerSensor sparer på op til 80% af energiomkostningerne
DisplayHDR 400 giver en mere naturtro og imponerende billeder
En VA-skærm giver fantastiske billeder med brede betragtningsvinkler
RJ-45 til USB-C giver nem og sikker netværksforbindelse
32:9 SuperWide: Alternativ til systemer med flere skærme
32:9 SuperWide-skærmen giver brugerne det optimale alternativ til et skrivebord med flere skærme. Med en enkelt skærm på 44", der svarer til to 23,8" 16:9 QHD-skærme, kan brugerne arbejde problemfrit uden at skulle sammenkoble og øge produktiviteten, fordi de får en stor skærm, hvor de kan åbne komplekse regneark og se videoer i fuld format.