ASUS VA27ECPSN 27" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort USB-C 75Hz
ASUS VA27ECPSN - LED-skærm - 27" - 1920 x 1080 Full HD (1080p) @ 75 Hz - IPS - 300 cd/m² - 1000:1 - 5 ms - HDMI, DisplayPort, USB-C - højtalere - sort
  • Varenummer 1000878764
    Model 90LM055J-B01170
    Producent ASUSTeK COMPUTER
    Gå til producentens hjemmeside
    EAN 4711081874997
    Vægt 8.33 kg
Produktbeskrivelse ASUS VA27ECPSN - LED-skærm - Full HD (1080p) - 27"
Enhedstype LED-baggrundsbelyst LCD-skærm - 27"
Energimærke QR-kode URL Https://eprel.ec.europa.eu/qr/1309699
Energiklasse Klasse E
Adaptive-Sync teknologi AMD FreeSync
Egenskaber USB 3.0 hub, USB-C dockingstation
Paneltype IPS
Formatforhold 16:9
Standard opløsning Full HD (1080p) 1920 x 1080 ved 75 Hz
Pixel Pitch 0.311 mm
Lysstyrke 300 cd/m²
Kontrastforhold 1000:1 / 100000000:1 (dynamisk)
Responstid 5 ms (grå-til-grå)
Farve support 16,7 millioner farver
Input-stik HDMI, DisplayPort, USB-C
Justeringer til display-position Højde, pivot (rotering), drejbar, tilt
Skærmbelægning Blændfri
Spænding AC 100-240 V (50/60 Hz)
Farve Sort
Dimensioner (B x D x H) - med stander 61.242 cm x 22.63 cm x 52.333 cm
Vægt 6.48 kg
Generelt
Backlight-teknologi LED baglys
Diagonal størrelse 27"
Dimensioner (B x D x H) 61.242 cm x 22.63 cm x 52.333 cm - med stander
Energiklasse Klasse E
Farve Sort
Formatforhold 16:9
Indbygget udstyr USB 3.0 hub, USB-C dockingstation
Lodret opdateringshastighed 48 - 75 Hz
Lodret synsvinkel 178
Lysstyrke 300 cd/m²
Paneltype IPS
Pixel Pitch 0.311 mm
Responstid 5 ms (grå-til-grå)
Skærmbelægning Blændfri
Skærmtype LED-baggrundsbelyst LCD-skærm / TFT aktiv matriks
Vandret opdateringshastighed 30 - 84 kHz
Vandret synsvinkel 178
Vægt 6.48 kg
Audio
Type Højtalere - stereo
Udgangseffekt/kanal 2 watt
Forbindelse
Interface DisplayPort 1.2 | HDMI | Hovedtelefoner | USB-C/DisplayPort Alt Mode med Power Delivery (DisplayPort Alt Mode, data, strøm op til 65 W) | LAN (RJ-45) | 3 x USB 3.2 Gen 1 nedstrøm
Mekanisk
Drejevinkel 360
Højde justering 150 mm
Rotationsvinkel 180
Tiltvinkel -5/+35
VESA-monteringsinterface 100 x 100 mm
Diverse
Egenskaber Slot sikkerhedslås (kabel lås sælges separat)
Sikkerhedsåbningstype Kensington-sikkerhedsåbning
Effekt
Indgangspænding AC 100-240 V (50/60 Hz)
Strømforbrug (fra-tilstand) 0.3 watt
Strømforbrug (Typisk) 13.53 watt
Strømforbrug SDR (Til-tilstand) 20 kWh/1000 t
Strømforbrugs-stand by 0.5 watt
Mål og vægt
Mål & vægt (forsendelse)
Bredde ved forsendelse 68 cm
Dybde ved forsendelse 17 cm
Højde ved forsendelse 47.5 cm
Vægt ved forsendelse 8.52 kg
Miljømæssige parametre
Fugtighedsgrad ved brug 10 - 80%
Maks. driftstemperatur 40 °C
Min. driftstemperatur 0 °C