ASUS TUF Gaming VG27AQL3A 27" Fast IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 180Hz
ASUS TUF Gaming VG27AQL3A - LED-skærm - gaming - 27" (27" til at se) - 2560 x 1440 QHD @ 180 Hz - Fast IPS - 400 cd/m² - 1000:1 - HDR10 - 1 ms - 2xHDMI, DisplayPort - højtalere - sort
  • Varenummer 1001625446
    Model 90LM09A0-B01370
    Producent ASUSTeK COMPUTER
    Gå til producentens hjemmeside
    EAN 4711387154861
    Vægt 9.18 kg
Produktbeskrivelse ASUS TUF Gaming VG27AQL3A - LED-skærm - QHD - 27" - HDR
Enhedstype LED-baggrundsbelyst LCD-skærm - 27"
Energimærke QR-kode URL Https://eprel.ec.europa.eu/qr/1597240
Energiklasse Klasse F
Adaptive-Sync teknologi VESA Adaptive-Sync, NVIDIA G-SYNC Compatible, AMD FreeSync Premium
Egenskaber USB 3.2 Gen 1 hub
Paneltype Fast IPS
Formatforhold 16:9
Standard opløsning QHD 2560 x 1440 ved 180 Hz
Pixel Pitch 0.2331 mm
Lysstyrke 400 cd/m²
Kontrastforhold 1000:1 / 1000000000:1 (dynamisk)
HDR-kapabel HDR10
Responstid 1 ms (grå-til-grå)
Gaming Ja
Farve support 16,7 millioner farver
Farvespektrum 130% sRGB, 96% DCI-P3
Input-stik 2xHDMI, DisplayPort
Justeringer til display-position Tilt
Skærmbelægning Mat
Spænding AC 100-240 V (50/60 Hz)
Farve Sort
Dimensioner (B x D x H) - med stander 61.5 cm x 21.5 cm x 53.4 cm
Vægt 6.9 kg
Generelt
Backlight-teknologi LED baglys
Diagonal størrelse 27"
Dimensioner (B x D x H) 61.5 cm x 21.5 cm x 53.4 cm - med stander
Energiklasse Klasse F
Energiklasse (HDR) Klasse G
Farve Sort
Formatforhold 16:9
Gaming Ja
HDR-format HDR10
Indbygget udstyr USB 3.2 Gen 1 hub
Lodret opdateringshastighed 265 - 265 kHz
Lodret synsvinkel 178
Lysstyrke 400 cd/m²
Paneltype Fast IPS
Pixel Pitch 0.2331 mm
Responstid 1 ms (grå-til-grå)
Skærmbelægning Mat
Skærmtype LED-baggrundsbelyst LCD-skærm / TFT aktiv matriks
Synlig diameter 27"
Vandret opdateringshastighed 48 - 180 kHz
Vandret synsvinkel 178
Vægt 6.9 kg
Audio
Type Højtalere - stereo
Udgangseffekt/kanal 2 Watt
Forbindelse
Mekanisk
Drejevinkel 20
Rotationsvinkel -90/+90
Tiltvinkel -5/+20
VESA-monteringsinterface 100 x 100 mm
Diverse
Egenskaber Slot sikkerhedslås (kabel lås sælges separat)
Sikkerhedsåbningstype Kensington-sikkerhedsåbning
Effekt
Indgangspænding AC 100-240 V (50/60 Hz)
Strømforbrug (fra-tilstand) 0.3 Watt
Strømforbrug (Typisk) 23 Watt
Strømforbrug HDR (Til-tilstand) 56 kWh/1000 t
Strømforbrug SDR (Til-tilstand) 26 kWh/1000 t
Strømforbrugs-stand by 0.5 Watt
Mål og vægt
Mål & vægt (forsendelse)
Bredde ved forsendelse 81.5 cm
Dybde ved forsendelse 17 cm
Højde ved forsendelse 47.7 cm
Vægt ved forsendelse 9.3 kg
Miljømæssige parametre
Maks. driftstemperatur 40 °C
Min. driftstemperatur 0 °C