ASRock Phantom Gaming PG27F15RS1A 27" VA 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 240Hz
ASRock Phantom Gaming PG27F15RS1A - LED-skærm - gaming - kurvet - 27" - 1920 x 1080 Full HD (1080p) @ 240 Hz - VA - 300 cd/m² - 3000:1 - HDR10 - 1 ms - 2xHDMI, DisplayPort - højtalere
  • Varenummer 1000962794
    Model 90LXA070-A0E1A0V
    Producent
    Gå til producentens hjemmeside
    EAN 4710483941221
    Vægt 6.71 kg
Produktbeskrivelse ASRock Phantom Gaming PG27F15RS1A - LED-skærm - kurvet - Full HD (1080p) - 27" - HDR
Enhedstype LED-baggrundsbelyst LCD-skærm - 27"
Energiklasse Klasse E
Kurvet skærm Ja
Paneltype VA
Formatforhold 16:9
Standard opløsning Full HD (1080p) 1920 x 1080 ved 240 Hz
Pixel Pitch 0.3114 mm
Lysstyrke 300 cd/m²
Kontrastforhold 3000:1
HDR-kapabel HDR10
Responstid 1 ms (MPRT)
Gaming Ja
Farve support 16,7 millioner farver
Farvespektrum 113% sRGB, 90% DCI-P3
Input-stik 2xHDMI, DisplayPort
Justeringer til display-position Drejbar, tilt
Skærmbelægning Blændfri
Spænding AC 100-240 V (50/60 Hz)
Dimensioner (B x D x H) - med stander 61.034 cm x 19.261 cm x 45.791 cm
Vægt 5.11 kg
Overensstemmelsesstandarder DisplayPort 1.2
Generelt
Backlight-teknologi LED baglys
Diagonal størrelse 27"
Dimensioner (B x D x H) 61.034 cm x 19.261 cm x 45.791 cm - med stander
Egenskaber Flicker Free-teknologi, Adaptive-Sync teknologi, Low Blue Light-teknologi
Energiklasse Klasse E
Formatforhold 16:9
Gaming Ja
HDR-format HDR10
Kontrastforhold 3000:1
Kurvet skærm Ja (1500R)
Lodret opdateringshastighed 48 - 240 Hz
Lodret synsvinkel 178
Lysstyrke 300 cd/m²
Paneltype VA
Pixel Pitch 0.3114 mm
Responstid 1 ms (MPRT)
Skærmbelægning Blændfri
Skærmtype LED-baggrundsbelyst LCD-skærm / TFT aktiv matriks
Vandret opdateringshastighed 30 - 255 kHz
Vandret synsvinkel 178
Vægt 5.11 kg
Audio
Type Højtalere
Udgangseffekt/kanal 2 watt
Forbindelse
Interface 2 x HDMI | DisplayPort | Hovedtelefonstik
Mekanisk
Drejevinkel 40
Tiltvinkel -5/+23
VESA-monteringsinterface 100 x 100 mm
Diverse
Medfølgende ledninger 1 x DisplayPort kabel | 1 x HDMI-kabel
Effekt
Indgangspænding AC 100-240 V (50/60 Hz)
Strømforbrug (fra-tilstand) 0.3 watt
Strømforbrug (Maks.) 70 watt
Strømforbrug (Typisk) 35 watt
Strømforbrug SDR (Til-tilstand) 21 kWh/1000 t
Strømforbrugs-stand by 0.5 watt
Mål og vægt
Mål & vægt (forsendelse)
Vægt ved forsendelse 6.9 kg
Miljømæssige parametre
Fugtighedsgrad ved brug 10 - 85 % (ikke-kondenserende)
Maks. driftstemperatur 40 °C
Min. driftstemperatur 0 °C